Domů » Bleskovky » WhatsApp končí s poplatky, reklamu zavést nehodlá

WhatsApp končí s poplatky, reklamu zavést nehodlá

Populární multiplatformní komunikátor WhatsApp, který od roku 2014 patří Facebooku, bude zcela zdarma. Dosud bylo jeho používání zdarma pouze po dobu prvního roku, poté si aplikace řekla o platbu 99 centů (asi 25 korun). Teno způsob financování však bylo možné obcházet, a podle WhatsAppu navíc toto řešení znemožňovalo budoucí využívání aplikace pro ty lidi, kteří nevlastní platební kartu.

Z těchto důvodů WhatsApp ustoupí od poplatků úplně, v mobilních aplikacích se tato změna projeví v následujících týdnech. Náhrady těm, kteří její používání zaplatili, vypláceny nebudou. Budoucí financování služby naštěstí nebude řešeno přítomností reklam v aplikacích, ale mají se o něj postarat firmy. WhatsApp hodlá spolupracovat s vybranými organizacemi a podniky, které budou jeho služeb využívat ke komunikaci se zákazníky, např. banky či letecké společnosti. Tímto způsobem bude chtít WhatsApp nahradit textové zprávy a hovory a zároveň si uchovat status služby nezatížené reklamou a spamem.

WhatsApp loni v září aktivně využívalo 900 milionů uživatelů, odstranění poplatků by mu mohlo urychlit překročení významného milníku jedné miliardy měsíčně aktivních uživatelů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments