Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » WhatsApp končí s poplatky, reklamu zavést nehodlá

WhatsApp končí s poplatky, reklamu zavést nehodlá

Populární multiplatformní komunikátor WhatsApp, který od roku 2014 patří Facebooku, bude zcela zdarma. Dosud bylo jeho používání zdarma pouze po dobu prvního roku, poté si aplikace řekla o platbu 99 centů (asi 25 korun). Teno způsob financování však bylo možné obcházet, a podle WhatsAppu navíc toto řešení znemožňovalo budoucí využívání aplikace pro ty lidi, kteří nevlastní platební kartu.

Z těchto důvodů WhatsApp ustoupí od poplatků úplně, v mobilních aplikacích se tato změna projeví v následujících týdnech. Náhrady těm, kteří její používání zaplatili, vypláceny nebudou. Budoucí financování služby naštěstí nebude řešeno přítomností reklam v aplikacích, ale mají se o něj postarat firmy. WhatsApp hodlá spolupracovat s vybranými organizacemi a podniky, které budou jeho služeb využívat ke komunikaci se zákazníky, např. banky či letecké společnosti. Tímto způsobem bude chtít WhatsApp nahradit textové zprávy a hovory a zároveň si uchovat status služby nezatížené reklamou a spamem.

WhatsApp loni v září aktivně využívalo 900 milionů uživatelů, odstranění poplatků by mu mohlo urychlit překročení významného milníku jedné miliardy měsíčně aktivních uživatelů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  WhatsApp vyuzivam tak pet let a nikdy jsem za nej neplatil. Ne ze bych nechtel (ten pakatel snad neni ani castka), ale aplikace si ani nikdy o nej nerekla. Jestli jim takto unilky prachy od nekolika milionu lidi, ani se nedivim, ze zpusob poplatku rusi, byl dost neefektivnim vyberem penez.

  Pokud bude zdarma, tak to jen vitam. Pokud ne, nevadi. Za tak kvalitniho IM klienta s tak dobrou rozsirenosti a multiplatformnosti klidne zaplatim.

  • mposvar (neregistrovaný)

   Souhlas,i já nemám problém s poplatkem, super aplikace kterou pravidelně já i moje okolí používáme.

  • Marek1 (neregistrovaný)

   Pretoze mali akciu na zaciatku, ze ak si naisntalujes a aktivujes, mas lifetime free.

  • SmetyCZ (neregistrovaný)

   Asi tak, chtěl jsem i zaplatit/přispět, ale nikdy mi to nenabídlo a nebylo jak to vynutit (nebo jsem to nenašel).

 2. Sandra (neregistrovaný)

  Nevadí mi zaplatit jeden dolar ročně, ale jestli bude zdarma úplně, tím lépe. Znám pár lidí, kteří nemají platební kartu (důvodem je princip, nevěří bankám) a přesto by chtěli WhatsApp používat, dosud nemohli.

  • uni (neregistrovaný)

   Jako že si založím účet, dám na něj 500,- a ty pak prošustruju na Internetu. A zde je tedy nedůvěra k bance z jakého důvodu? Že jim musejí dát své jméno? Proboha, v r. 2016?

  • lerion (neregistrovaný)

   Docela by me zajimalo, kde ti lide pracuji. Dneska uz je dost tezke sehnat zamestnavatele, kteri davaji penize na ruku.

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Jak nemohli pouzivat? WhatsApp mam v Telefone snad odkedy je na WP dostupny (pravda sporadicky) a este som nezaplatil ani cent za pouzivanie.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel