Domů » Bleskovky » WhatsApp oficiálně patří Facebooku: Cena transakce se vyšplhala na 22 miliard dolarů

WhatsApp oficiálně patří Facebooku: Cena transakce se vyšplhala na 22 miliard dolarů

Evropská komise v pátek požehnala akvizici multiplatformního kecálka WhatsApp Facebookem a tak mohl být obchod, zinicializovaný letos v únoru, dokončen. Cena akvizice činí celkem 22 miliard dolarů, spoluzakladatel WhatsAppu Jan Koum míří do představenstva Facebooku.

  

Jak Facebook s WhatsAppem naloží, je prozatím nejisté. Dá se očekávat, že nějakou dobu poběží vše beze změn, nicméně pro Facebook by bylo nelogické udržovat při životě dva multiplatformní komunikační protokoly. WhatsApp aktuálně používá 450 milionů uživatelů, pravidelných návštěvníků Facebooku je dvojnásobek; v mnoha případech však uživatelé používají oba nástroje, tudíž by budoucí sloučení dávalo smysl.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Mohl by si Facebook vzít příklad z aplikace WhatsApp, minimálně na WP. Aspoň co se rychlosti a nenažranosti týče.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).