Domů » Bleskovky » WhatsApp letos ukončí podporu pro Symbian, BlackBerry a další platformy

WhatsApp letos ukončí podporu pro Symbian, BlackBerry a další platformy

Multiplatformní komunikační nástroj WhatsApp počátkem tohoto měsíce překonal velký milník – počet měsíčních uživatelů poprvé narostl na jednu miliardu. Popularita tohoto nástroje nadále roste, avšak letos zřejmě dojde i k drobnému úbytku. Ten bude mít na svědomí ukončení podpory aplikace pro některé mobilní platformy s malým tržním podílem.

whatsapp

WhatsApp na svém blogu oznámil, že do konce letošního roku ukončí podporu pro Nokii S40, Symbian S60, Android 2.1 a 2.2, Windows Phone 7.1 a všechny verze operačního systému BlackBerry. Vývojáři aplikací WhatsApp doporučují jejich uživatelům přejít na novější verze Androidu, iOS a Windows Phone (Mobile), přesné datum ukončení podpory však zatím nezveřejnili.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Mirek (neregistrovaný)

  No, presne datum je podle me konec roku 2016 („So, by the end of 2016, we will be ending support for WhatsApp Messenger on the following mobile platforms…“).
  Tak tomu aspon vetsina lidi rozumi (treba na Crackberry je z toho velke pozdvizeni a pilne se to tam diskutuje).

 2. lol (neregistrovaný)

  Logicky krok. Nie je dovod podporovat zastarale a moralne mrtve systemy s kopou bezpecnostnych dier. Dokonca mohli este viac pritvrdit. Ja povazujem za zastarale cokolvek pod Android 6, iOS 9 a WP 8.1.

  • WTF (neregistrovaný)

   to by prišli o 90% uživatelov :D

  • jojo (neregistrovaný)

   lol ty si naozaj lol

  • -mm (neregistrovaný)

   Android 6? To je trochu moc, ten ještě skoro v ničem není. Ale taky bych čekal víc. Tak iOS 7+, Android 4.4+, Win 8.1+. Ale je dobré, že podporují i starší verze (což už skoro nikdo jiný nedělá), alespoň u Androidu (u iOS 6 a starší a win8 mají jen majitele nejstarších iPhonů a těch co z nějakého důvodu neaktualizovali na Win8.1)

  • Xnn (neregistrovaný)

   BlackBerry a diery ? Tak ty si dobre mimo …

  • Cateye (neregistrovaný)

   Lol ty si pekný chumaj, deravý OS 10 BlackBerry a to máš skade? Hlavne ze tvoj Android je ako ementál a stále samý bezpečnostný prúser, ten by mali prvý zakázať.

  • lol (neregistrovaný)

   Pan najmudrejsi Cateye, nakolko android nevlastnim, samozrejme s vami suhlasim. Takze ani urazky vam nevysli, tie si nechajte doma pre rodicov, az bude zase s vami plieskat puberta.

 3. Cateye (neregistrovaný)

  Lol, nepíš sprostosti a nebudeš za chumaja. A keď napíšeš sprostosť, nečuduj sa ze si chumaj….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).