Domů » Bleskovky » WhatsApp blokuje ve velkém. Každý měsíc zruší okolo 2 milionů účtů

WhatsApp blokuje ve velkém. Každý měsíc zruší okolo 2 milionů účtů

Mobilní kecálek WhatsApp, který patří pod sociálního giganta Facebook, to s omezováním šíření fake news myslí opravdu vážně. Kromě omezení v podobě přeposílání zpráv, se kterým se nedávno pochlubil, nyní potvrdil, že každý měsíc zablokuje okolo 2 miliony falešných účtů, alespoň podle informací VentureBeat.

Blokování falešných účtů provádí především speciální systém založený na strojovém učení. Ten dokáže zablokovat až 20 % účtů už při jejich zakládání, čímž účinně předchází šíření falešných a poplašných zpráv.

Všechna moc ale není jen v rukou strojů, neboť okolo 25 % blokací stále provádějí zaměstnanci, kteří pořád dokáží detekovat falešný účet lépe než stroj. WhatsApp bojuje dlouhodobě s šířením falešných zpráv, například také svou blokací vícero přihlášených účtů na jednom zařízení.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Ono je celkem i dobré nemít WhatsApp.

  • A co by si navrhl místo WhatsApp? Ze všech těch messengerů mi WhatsApp přijde uživatelsky nejpřívětivější a hlavně je v něm nejmíň těch kravín okolo.

  • To je pravda. Whatsapp je skvělý Messenger… Oproti třeba Messengeru…

  • Přesně tak WhatsApp mi přijde. Na komunikaci asi nejlepší

  • Telegram. Podľa mna oveľa lepší od Whatsapp, okrem toho stále dobre šifrovaný a podľa mna lepšia praca so súbormi v chate

  • Přesně tak. Telegram je uživatelskou přívětivostí a množstvím funkcí někde jinde než WhatsApp.

  • Přesně tak, raději zmíněný Telegram. Jeho podstatné výhody zde byly vypsány. Navíc používat dnes cokoliv spojené s facebookem, to fakt ne.

  • htcjirka nenavrhuje, nepřichází s ničím, nemá nápady. Jen zlostně a nenávistně kope kolem sebe a šíří bludy.

  • Yegor: Tady ma ale celkem pravdu, facebook je rok co rok vetsi bordel, plny reklam a skandalu okolo..

 2. A co když někdo posílá takové ty rozesílací zprávy? ?

 3. Ale toto nie je cnezura! Ono to len tak vyzera…

  • V tomto případě je cenzury potřeba. Když vidím, jaký bludy se šíří internetem a lidi si to nedokážou ověřit a bezmezně tomu věří…

 4. Me zablokovali z niceho nic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).