Domů » Bleskovky » WhatsApp zavádí novou funkci: posvítí si na falešné zprávy

WhatsApp zavádí novou funkci: posvítí si na falešné zprávy

Nikdy nekončící boj s fake news (falešné zprávy) sice nelze vyhrát, ale bojovat se s nimi musí. Metody některých společností, jak šíření falešných a poplašných zpráv omezit, či úplně je znemožnit, je mnohdy zvláštní.V případě kecálka WhatsAppu, který patří pod Facebook, se jedná o omezení přeposílání zpráv. Od nynějška lze zprávu sdílet maximálně s pěti uživateli či skupinami. Nové omezení prozatím platí pouze pro uživatele operačního systému Android, pro iOS přijde novinka v dohledné době.

Toto opatření je nicméně značně alibistické, neboť jednoduchou matematikou lze dojít k tomu, že se zpráva zvládne i tak šířit závratnou rychlostí. Maximální počet lidí ve skupině je 256 osob, což na jednoho šiřitele dělá potenciálně 1280 uživatelů, které může zasáhnout. Omezení se navíc nevztahuje na zkopírování a vložení textu, takže znemožnění šíření je pouze teoretické. Pokud by totiž někdo chtěl sdílet falešné zprávy, v podstatě nic ho nezastaví.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).