Domů » Bleskovky » Dosáhne na miliardu? WhatsApp má 900 milionů aktivních uživatelů

Dosáhne na miliardu? WhatsApp má 900 milionů aktivních uživatelů

Facebook nedávno oznámil, že se k jeho sociální síti připojila miliarda unikátních uživatelů denně, a zjevně se daří i multiplatformnímu mobilnímu chatu Whatsapp, který Facebook od loňského roku vlastní. V lednu WhatsApp oznámil 700 milionů měsíčně aktivních uživatelů, v březnu už to bylo 800 milionů, a nyní toto číslo narostlo o dalších 100 milionů.

 

Meta jedné miliardy se blíží, i když letos zřejmě překonána nebude. WhatsApp se těší velké oblíbenosti zejména proto, že je prakticky zdarma a bez reklam. Mark Zuckerberg krátce po loňské akvizici uvedl, že na WhatsAppu vydělávat nehodlá, ačkoliv jedna miliarda aktivních uživatelů může s tímto příslibem zahýbat. Zakladatel WhatsAppu Jan Koum nicméně odmítá jakoukoliv reklamu v aplikaci, tudíž jsme zvědaví, k jaké formě monetizace by Facebook eventuálně sáhl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. No mám taký pocit že čím viac ľudi to používa tým klesá kvalita viď facebook atď..

 2. yahootomi (neregistrovaný)

  Asi ne o 100 000 ale o 100 000 000…

 3. Mne vadí, že občas mi niekto pošle spravu a mne vôbec nepríde. (2-3x do mesiaca) a dochádza tak k nedorozumeniam.

 4. Jen pro některé rada : Jak aktivova WhatsApp na tabletu: WhatsApp nainstalovat

  Dalším úkolem je, aby se vyhnula ověření telefonního systému WhatsApp . Zadejte své telefonní číslo, klepněte na tlačítko OK. Obdržíte textové zprávy v telefonu, ale samozřejmě to nebude detekován na vašem tabletu.

  Po pěti minutách WhatsApp budou hlásit, že ověření SMS selhal a měli byste se snažit ověření hlasu. Poklepáním Zavolej mi, a pak odpovědět na telefonní hovor na vašem smartphonu se dostat ověřovací kód, který potřebujete. ( hlas vám ho nadiktuje )

  Nyní můžete zadat tento kód v tabletu a začít používat WhatsApp.

  FUNGUJE JEN V JEDNOM ZAŘÍZENÍ – jeden WhatsApp – jedno tel.číslo, nelze mít současně v telefonu se sim a v tabletu bez sim.

 5. Je tím míněn tablet který NEMÁ SIM kartu .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).