watchOS 4: přehled novinek, které zamíří na Apple Watch

Apple dnes na vývojářské konferenci WWDC představil novou verzi operačního systému watchOS 4 pro chytré hodinky Apple Watch. První novinkou jsou zbrusu nové ciferníky – přibyli tři nové postavičky z Příběhu hraček (Toy Story), speciální „periskopové“ motivy a chytrá Siri obrazovka, která vám bude zobrazovat informace a doporučení podle vašeho využívání hodinek a iPhonu. Vylepšení doznala také aplikace pro monitoring aktivity, která bude nabízet hezčí vizualizace při dosažení stanovených cílů.

Nástroj Workout bude s novou verzí systému zvládat několik aktivit najednou. Pokud například budete běhat a následně budete pokračovat jízdou na kole, aplikace už toto dokáže monitorovat. Ke spuštění jednotlivých workoutů si budete moci nadefinovat vlastní hudební playlisty a jakmile se pustíte do sportování, hodinky automaticky začnou přehrávat požadovanou hudbu.

Inovace neminuly ani hudební přehrávač, který nyní jednotlivé skladby zobrazuje ve formě karet, mezi kterými lze listovat otáčením korunky. Nová verze systému by rovněž měla být o něco rychlejší a méně energeticky náročná, což by se mělo pozitivně projevit na lepší výdrži hodinek. Tím však výčet novinek končí, více jich Apple ve spojení s watchOS 4 dnes nepředstavil.

Vývojáři si první testovací verzi watchOS 4 budou moci vyzkoušet už dnes večer. Pro veřejnou bude finální verze dostupná během podzimu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. NKVD (neregistrovaný)

    Ve WatchOS 4 beta 1 chybi Toy Story, zbytek je temer komplet predelanej, asi nejlepsi je zvetseni klavesnice na PIN hodinek a predelana aplikace cviceni a Dock

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *