Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Vyšlo druhé vývojářské preview Androidu 11. Co přináší nového?

Vyšlo druhé vývojářské preview Androidu 11. Co přináší nového?

Před měsícem vydal Google první preview příští verze operačního systému Android s číslem 11. První testovací verze byla určena pouze vývojářům, to samé platí o druhém preview, které vyšlo před malou chvílí.

Android 11
Ilustrační obrázek, zdroj: Google

Lepší podpora ohebných displejů a sítí 5G

Google do tohoto sestavení přidal několik novinek. Pro skládací zařízení například vzniklo nové API, které umí vyhodnocovat úhel rozevření; vývojáři tak budou moci připravit své aplikace na větší množství scénářů právě podle úhlu. Tvůrci aplikací také budou díky novému API moci zohlednit, zda je zařízení připojeno k 5G síti. Aplikace pro nahrávání hovorů nově budou moci zobrazit důvody odmítnutí hovoru a zjišťovat, zda druhá strana má vaše číslo uložené v seznamu kontaktů.

Android 11: velký přehled novinek a vylepšení

Mezi další novinky patří migrační nástroj pro přesouvání dat z paměti do tzv. scoped storage, která díky sandboxovému režimu zabraňuje nebezpečným aplikacím přístup k vaším datům. Aplikace a hry také budou moci v Androidu 11 indikovat, jakou obnovovací frekvenci displeje jsou schopné využít (60, 90 a 120 Hz).

Stejně jako první vývojářské preview, ani to druhé není určené k ostrému nasazení na každodenně používáaném smartphonu. Preview si mohou nainstalovat majitelé posledních tří generací smartphonů Google Pixel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments