Domů » Bleskovky » Vyšel iOS 13.2. Přináší podporu AirPods Pro a výrazně lepší fotografie

Vyšel iOS 13.2. Přináší podporu AirPods Pro a výrazně lepší fotografie

Apple včera společně s novými sluchátky AirPods Pro vypustil do světa aktualizaci plaftormy iOS na verzi 13.2. Update přináší kromě podpory nových sluchátek i spoustu dalších funkcí, zejména vylepšení funkcí fotoaparátu.

airpods pro 1

iOS 13.2: ještě lepší fotografie pro nejnovější iPhony

Největší novinkou iOS 13.2 je patrně funkce Deep Fusion, kterou Apple představoval už v souvislosti s iOS 13, avšak zřejmě tuto vychytávku nestihl implementovat. Deep Fusion funguje tak, že ještě před zmáčknutím spouště vytvoří 9 fotografií s různou expozicí a nechá neurální koprocesor, aby je sloučil do jednoho snímku s velkým množství detailů, vysokým dynamickým rozsahem a nízkou hladinou šumu.

deep fusion
Takhle bude Deep Fusion skládat výslednou fotografii

TipDeep Fusion je jednou z největších inovací iPhone 11. Jak technologie funguje?

Tato funkce je bohužel dostupná pouze u nejnovějších iPhonů 11, 11 Pro a 11 Pro Max, neboť je podporována pouze u nejnovějšího čipsetu Apple A13 Bionic. Uživatelé nejnovějších iPhonů také dostávají možnost měnit v aplikaci Fotoaparát rozlišení videa.

apple deep fusion feature demo

Mezi další novinky v iOS 13.2, které již dostávají všechny podporované smartphony (iPhone 6 a vyšší), patří 70 nových emotikonů, možnost nechat si ve sluchátkách AirPods předčítat přijaté zprávy, vylepšení zabezpečení videa v HomeKitu, transparentnější zasílání dat ze Siri do Apple a také spousta oprav.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Daleko víc jsem zvědav, zda bude tuto funkci podporovat i budoucí SE2 (či jak se bude jmenovat). Dle spekulací již tentokrát opravdu přijde, měl by být vybaven i A13. Tak mě zajímá, zda bude podporovat Deep Fusion, stejně jako focení portrétů (jako u Xr/11) a noční režim.

  • To asi ne, tam bude tolik omezení a ořezání že budeš rád že to fotí normálně.

  • Deep Fusion je pouze pro 11/11Pro

  • Je, však ale taky netvrdím nic jiného.

  • Ja bych SE2 fakt necekal, kolikaty rok uz to je, co jsou tu udajne „leaky“ a jak to vyjde za par mesicu a cosi…
   Na jednu stranu ale fakt skoda, trh pro male telefony sice neni obrovsky, ale zaroven tarka nenasiceny.

  • To není ale tak uplně srovnatelné, leaky tu sice byly, ale jaké? Nebyly to ani věrohodné zdroje, ani věrohodné úniky, bylo to jen ve stylu „jedna bába povídala“. Teď příchod SE2 potvrdili i docela známí a věrohodní leakeři, navíc i specifikace docela dávají smysl, osobně nemám důvod tomu tentokrát nevěřit. Stát se samozřejmě může cokoliv, osobně vidím v SE2 docela smysl, nicméně smysl by pak ztratil iPhone 11 – ten by si za ty prachy koupil akorát nějaký masochista.

 2. Deep Fusion je super, ale uvidíme až to obšlehnou ostatní jako zpomalené selfie videa. Třeba to někdo udělá lépe, nicméně vynikající.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).