Domů » Články » AirPods Pro oficiálně: vylepšená sluchátka od Applu lákají na aktivní potlačení hluku

AirPods Pro oficiálně: vylepšená sluchátka od Applu lákají na aktivní potlačení hluku

Apple před několika okamžiky zcela v tichosti představil novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro, o kterých se v posledních týdnech hojně spekulovalo. AirPody patří mezi jedny z nejúspěšnějších produktů jablečného giganta a dá se očekávat, že nová generace s přídomkem Pro na ně naváže.

AirPods Pro
Tohle jsou nová sluchátka Apple AirPods Pro

Konečně s aktivním potlačením hluku

AirPods Pro přicházejí se zcela novým designem a také s funkcí pro aktivní potlačení hluku, po které uživatelé dlouho volali. Díky inovovanému designu a gumovým nástavcům by sluchátka měla lépe sedět v uších – já sám jsem na ně hodně zvědavý. Původní generace AirPodů mi totiž v uších příliš nedržela.

Připravte se na průvan v peněžence

Nová generace sluchátek je tradičně dostupná v bílé barvě. Se zahájením prodeje se počítá od 30. října a pokud o nich přemýšlíte, připravte se na slušný průvan v peněžence. Apple si za AirPods Pro účtuje 7 290 Kč včetně DPH. Na krabičku si zdarma můžete nechat vygravírovat vlastní text.

AirPods Pro rovněž mají stupeň krytí IPX4, díky čemuž jsou odolné vůči potu a vodě při jiných, než vodních sportech. Jinými slovy, kompletně voděodolná samozřejmě nejsou. Srdcem nových AirPodů je čip Apple H1 a sluchátka by tradičně měla lákat na velmi kvalitní zvuk s adaptivním ekvalizérem. Díky speciálně zkonstruovanému reproduktoru s vysoce pohyblivou membránou a nízkým zkreslením by měla být zajištěna i velmi solidní reprodukce basové složky.

AirPods Pro 6

Adaptivní ekvalizér automaticky dolaďuje zvuk podle tvaru ucha, což oceníte zejména při poslechu hudby. Apple nezapomněl ani na režim propustnosti, který umožňuje pustit do sluchátek zvuk z okolí. Pro tyto potřeby jsou na těle umístěny mikrofony namířené dovnitř a ven.

Jak jsou na tom s výdrží?

Hmotnost jednoho sluchátka je příjemných 5,4 gramu. S telefonem AirPods Pro komunikují skrze Bluetooth 5.0. Na jedno nabití mají vydržet 4,5 hodiny poslechu s aktivním potlačením hluku, případně 5 hodin, pokud tuto funkci vypnete.

AirPods Pro 4
Apple AirPods Pro

Součástí balení je tradičně i dobíjecí pouzdro, se kterým získáte v součtu nabíjecích cyklů až 24 hodin poslechu. Pokud sluchátka do pouzdra vložíte na 5 minut, získáte tím energii na zhruba jednu hodinu poslechu.

Na těle sluchátek dále najdete tlakový snímač po pohodlné ovládání. Využít samozřejmě můžete i hlasových příkazů skrze Siri. V prodeji samozřejmě zůstávají i klasické AirPody, za které si Apple účtuje 5 790 Kč včetně DPH. Verze s přídomkem Pro je tedy přesně o 1 500 Kč dražší. Za tenhle příplatek dostanete nejen vylepšený design s gumovými nástavci, ale především aktivní potlačení hluku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
91 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments