Domů » Články » AirPods Pro oficiálně: vylepšená sluchátka od Applu lákají na aktivní potlačení hluku

AirPods Pro oficiálně: vylepšená sluchátka od Applu lákají na aktivní potlačení hluku

Apple před několika okamžiky zcela v tichosti představil novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods Pro, o kterých se v posledních týdnech hojně spekulovalo. AirPody patří mezi jedny z nejúspěšnějších produktů jablečného giganta a dá se očekávat, že nová generace s přídomkem Pro na ně naváže.

AirPods Pro
Tohle jsou nová sluchátka Apple AirPods Pro

Konečně s aktivním potlačením hluku

AirPods Pro přicházejí se zcela novým designem a také s funkcí pro aktivní potlačení hluku, po které uživatelé dlouho volali. Díky inovovanému designu a gumovým nástavcům by sluchátka měla lépe sedět v uších – já sám jsem na ně hodně zvědavý. Původní generace AirPodů mi totiž v uších příliš nedržela.

Připravte se na průvan v peněžence

Nová generace sluchátek je tradičně dostupná v bílé barvě. Se zahájením prodeje se počítá od 30. října a pokud o nich přemýšlíte, připravte se na slušný průvan v peněžence. Apple si za AirPods Pro účtuje 7 290 Kč včetně DPH. Na krabičku si zdarma můžete nechat vygravírovat vlastní text.


AirPods Pro rovněž mají stupeň krytí IPX4, díky čemuž jsou odolné vůči potu a vodě při jiných, než vodních sportech. Jinými slovy, kompletně voděodolná samozřejmě nejsou. Srdcem nových AirPodů je čip Apple H1 a sluchátka by tradičně měla lákat na velmi kvalitní zvuk s adaptivním ekvalizérem. Díky speciálně zkonstruovanému reproduktoru s vysoce pohyblivou membránou a nízkým zkreslením by měla být zajištěna i velmi solidní reprodukce basové složky.

AirPods Pro 6

Adaptivní ekvalizér automaticky dolaďuje zvuk podle tvaru ucha, což oceníte zejména při poslechu hudby. Apple nezapomněl ani na režim propustnosti, který umožňuje pustit do sluchátek zvuk z okolí. Pro tyto potřeby jsou na těle umístěny mikrofony namířené dovnitř a ven.

Jak jsou na tom s výdrží?

Hmotnost jednoho sluchátka je příjemných 5,4 gramu. S telefonem AirPods Pro komunikují skrze Bluetooth 5.0. Na jedno nabití mají vydržet 4,5 hodiny poslechu s aktivním potlačením hluku, případně 5 hodin, pokud tuto funkci vypnete.

AirPods Pro 4
Apple AirPods Pro

Součástí balení je tradičně i dobíjecí pouzdro, se kterým získáte v součtu nabíjecích cyklů až 24 hodin poslechu. Pokud sluchátka do pouzdra vložíte na 5 minut, získáte tím energii na zhruba jednu hodinu poslechu.

Na těle sluchátek dále najdete tlakový snímač po pohodlné ovládání. Využít samozřejmě můžete i hlasových příkazů skrze Siri. V prodeji samozřejmě zůstávají i klasické AirPody, za které si Apple účtuje 5 790 Kč včetně DPH. Verze s přídomkem Pro je tedy přesně o 1 500 Kč dražší. Za tenhle příplatek dostanete nejen vylepšený design s gumovými nástavci, ale především aktivní potlačení hluku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Takže předražené zbytečné krámy s audio zvukem jako s cenou 500kc bravo Apple to umí jen oni s malou výdrží jako bonus 🤣

MrViki
Anonym
MrViki

Klid. Lidi to chtějí lidi to mají. Není třeba se vztekat.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ty už si je slyšel?

Martin123
Uživatel
Martin123

Ani nemusím 🤣 audio bezdrátově nebude nikdy drátově kvalitní už to pochopte.

MrViki
Anonym
MrViki

End: už jste s tím trapný.

Petr
Anonym
Petr

Má naprostou pravdu, žádná drátová sluchátka nemohou, nejsou a nikdy nebudou trumfnuta bezdratovými.

MrViki
Anonym
MrViki

Petr: jistě. A co jako? Je kvalita zvuku jediným parametrem, který uživatel řeší?

Martin123
Uživatel
Martin123

Pokud nejsi hluchý tak ano, nepotřebuji zvuk v cenové kategorii do 500kc, a když už to má tolik stát tak ať zvuk stojí za to.

_qam_
Uživatel
_qam_

Tak já nevím, jednou audio za 500, podruhé srovnání s drátem, dnes tu máme kandidáta na zmatence týdne…A kupodivu to není uni
A kam si ty drátový sluchátka dneska připojím? Do USB-C redukce s podprůměrně kvalitním DACem?

Petr
Anonym
Petr

_qam_, když si neumíš obstarat kvalitní telefon s 3.5 jackem, tak si je zapoj třeba do své čokodírky, jestli ti z ní něco bude hrát,.

_qam_
Uživatel
_qam_

Můžeš mi sem poslat nějaký výčet alespoň 5-10 aktuálních kvalitních telefonů s 3.5mm jackem? Já vím o jednom.

MrViki
Anonym
MrViki

End: nesmysl. Kvalita zvuku zdaleka není jediným parametrem. Stačí přijatelná kvalita a pak jsou důležité ostatní parametry. Jestli máte sluch na úrovni 1% populace tak gratuluji, ale pro Vás prostě tyhle sluchátka nebudou. My ostatní si je koupíme.

_qam_
Uživatel
_qam_

Pche: Tak to zas ne, já s nimi třeba souhlasím. Kvalita zvuku je důležitá a u něčeho za 7,3k bych očekával aspoň nadprůměrnou kvalitu zvuku. Samozřejmě, drát bude vždy lepší, ale já bych řekl, že bezdráty by měly hrát minimálně tak jako dráty za polovinu ceny, tedy u těhle Airpodů jako drátová sluchátka za 3,5 tisíce. Pokud to tak není, je to ojeb a je to špatně.
Já bych klidně používal drát, ale dnes to není k čemu připojit, takže je nutné se bohužel pohybovat v těhle bezdrátech, protože redukce je špatné řešení.

Martin123
Uživatel
Martin123

Stále je hromada výrobců co podporuje drátové sluchátka a pokud bych chtěl drátová a pořádné audio tak jedině od LG.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

No LDAC je hodně blízko, ale A … Apple … :D a jeho „podpora“ kvalitního bezdrátu :-D zamrzlá … na sotva MP3 kvalitě.
Ne že by to Airpodům 1,2 nějak běžně vadilo, pro ně by byl lepší kodek vyloženě zbytečný.
No drahá nejsou, tak proč je nevyzkoušet, pořád můžou jít ve 14 denní lhůtě zpět … teda po ověření, že daný obchod neřeší hygienu při vracení špuntů.

skacelp
Anonym
skacelp

End má naprostou pravdu!

_qam_
Uživatel
_qam_

LDAC je blízko čemu? LDAC je kodek, neudává kvalitu sluchátek. Navíc v dnešní době streamovacích služeb je AAC naprosto dostatečný kodek pro to, aby ty sluchátka hrály obstojně.
Pokud někdo poslouchá offline svou knihovnu kvalitních nahrávek, ok. Ale ze streamovacích služeb dokáže rozdíl LDAC vs AAC využít pouze tidal s hi-res předplatným za 500 měsíčně. Poslouchat z nekvalitního Spotify a nadávat na kodeky může jenom naprostý neznalec.
Schválně, copak nám poslouchá JoeBlack, jestli se přizná

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@_gam_
Offline – většina Flac, Google Music a ještě před dvěma měsíci Tidal :)
Jinak BT sluchátka nepoužívám jen u mobilu, 95% ano, ale ne vždy. Nebýt líný konečně koupit něco jako Shanling UP2, as by to vypadalo trošku jinak.

Teď mě popravdě docela naštval Amazon, protože ten jeho high ress není zatím pro ČR, nemluvě vůbec o tom, že jeho aplikace na mobilu je otřesná.

Jinak End má fakt smutnou pravdu, LG už je asi opravdu jediné s kvalitním výstupem na sluchátka. LG …

Fluenco
Anonym
Fluenco

Plně souhlasím s tím, že bezdrát nikdy nebude tak dobrý jako drát. Ale raději to vyměním za tu pohodu bezdrátového připojení. Ať už se jedná o fitko, nebo jakýkoliv sport, drát je nahouno.

Petr
Anonym
Petr

Jestli budou hrát jak AirPods, tak ano, kvalita je mizerná. Ale dnes je mnoho sluchátek s potlačováním hluku kolem 10 tisíc, které hrají velmi dobře. Nevidím v tom problém. U Apple je smutná podpora pouze SBC kodeku, ale 90% poslouchá stejně jenom obyčejné Spotify.
Co se týče drátová/bezdrátová: v metru nebo v autobuse nepotřebuji poslouchat na referenčních drátových sluchátkách, ke kterým navíc musím tahat zesilovač za cca 20-30 litrů, ale je úplně super mít bezdrátová s LDAC a potlačením hluku.
Navíc někteří asi nepochopili, že když si koupím bezdrátová sluchátka za 10, tak mi nikdo nezakazuje koupit si drátová za 30….

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

No většina Apple zařízení umí SBC, AAC a Macbooky Pro tuším i AptX ;)
Ne že by na tom moc záleželo, jen dělám chytrého.

Carach
Uživatel
Carach

Konečně sluchátka od Applu na které se dá dívat a člověk s nimi, doufejme, nebude vypadat na veřejnosti jako úplný idiot. Dosavadní sluchátka totiž vypadaji skutečně směšně. Tenhle počin se mi ale docela líbí, i to že mají gumové nástavce (zajímalo by mě za kolik bude Apple prodávat náhradní:D), a to produkty Applu celkově úplně nemusim.

A jdete už do ***** se srovnáváním zvuku přes BT a kabel. Technologie jdou dopředu a pokud člověk není vyloženě úplný audiofil, tak mu budou kvalitnější bezdrátová sluchátka bohatě stačit.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ano budou. Ale za co dal teď 1500-2500, dá teďka 7500 a ještě tomu po dvou letech klekne nevyměnitelná baterka.

uni
Uživatel
uni

TWS s ANC za 1500,-? Cože? 😲

_qam_
Uživatel
_qam_

Uni: Hele dělal sis někdy IQ testy? Pokud jo, byl výsledek tří místný? Někdy totiž vypadáš, jak kdybys právě vylezl z pomocné školy

Menty
Uživatel
Menty

Mně se líbí. Konečně jsou to špunty, konečně mají aktivní potlačení hluku. Je super, jak tu slýcháme, jak „tohle není třeba, tohle taky ne“ a pak Apple už prakticky s železnou pravidelností vystaví těmto remcalům fakáče, a to, co nepotřebovali, tam prostě dá. Škoda jen, že takto nevypadaly Airpods už od začátku. Cena je na sluchátka vysoká, přijde mi ale, že tentokrát je ve hře i příslib kvalitní reprodukce. Pokud budou dobře hrát a dobře držet v uších, tak nemám problém za ně tyhle peníze dát.

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Na tieto som aj ja zvedavy. Posledne InEar od apple boli teda nic moc co sa kvality a schopnosti drzat v usiach tykalo. Reprodukcia zvuku nebola az taka zla na to ze to stalo „len“ 79€

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

No, bude sranda je porovnat proti Sony s ANC … ač je asi jasné, jak to dopadne, ikdyž Sony budou těžký průměr.

David
Anonym
David

Hmm, prumer vs podprumer, vysledek souboje je jasny :D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Jojo, tak nějak to čekám … ale co Sony byly zadarmo :-D
Předchozí Sony byly za polovinu ceny. U Sony musí mít člověk IMHO jistý nadhled k tomu, co pořizuje.

Dealler
Uživatel
Dealler

Podle mě je mnohem lepší si koupit Galaxy Buds, než tyhle předražený šmejdy. Nebo koupit něco pořádnýho od Sennheiseru. Ale aspoň už to při nošení nebude vypadat, jako že sis ráno začal čistit zuby na špatným místě a už to tam zůstalo.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Galaxy Buds a zmiňujete něco jiného jako předražené šmejdy … dobrej vtip.

Almighty
Anonym
Almighty

Galaxy Buds mám a jsou to docela drahá sluchátka s průměrným zvukem a mizerným mikrofonem pro telefonování, pokud není absolutní ticho, tak si protistrana pořád stěžuje. :-( Nosím je akorát na běhání, v metru jsou třeba dost tichá.