Domů » Bleskovky » Vyrobí ohebný iPhone dříve než Apple? Známý kutil pracuje na odvážném projektu

Vyrobí ohebný iPhone dříve než Apple? Známý kutil pracuje na odvážném projektu

Scotty Allen je internetový kutil, který se nezastaví před žádnou výzvou. Možná si pamatujete, jak před lety vyvrtal do iPhone 7 funkční sluchátkový jack nebo jak vyrobil 6s zcela od podlahy ze součástek zakoupených na čínských tržištích. Nyní se Allenovi podařilo zakoupit na AliExpressu ohebné displeje, a tak začíná realizovat svůj dlouho vysněný projekt – vyrobit ohebný iPhone.

iphone fold

Kutil chce vyrobit ohebný iPhone dřív než Apple

Nutno podotknout, že tento projekt je na absolutním začátku, kdy se zatím zdá, že dosáhnout cíle je nemožné. Zatím se pouze podařilo na ohebném displeji rozjet systém iOS, ovšem nikoliv přímým připojením k základní desce existujícího telefonu, ale pouze jako vzdálený zobrazovač skrze desku Raspberry Pi a technologii AirPlay.

A folding iPhone?

Jednoduché to není ani se samotnými obrazovkami; autor videa se dostal k několika kusům (patrně od BOE), které se mezi sebou vzájemně liší – jedna je v ohybu tužší, druhá je ohebnější, ale zase má horší zobrazovací schopnost a postrádá digitizér. S ohebnými displeji je zjevně nutné pracovat v rukavičkách, neboť jeden se podařilo poničit přímo při natáčení videa, aniž by u něj došlo k výraznějšímu přetěžování. Při ceně 500 dolarů za kus se nejedná o levnou legraci, naštěstí se autorovi videa podařilo sehnat levnější kus.

Před Scottym Allenem je nyní velká spousta výzev. Musí obstarat dostatečně ohebný displej, který je zároveň opatřen digitizérem. Musí vytvořit rozhraní, které postaví mezi displej a základovou desku iPhone, což bude oříšek, neboť Apple žádné technické údaje v této oblasti nesdílí. Dále je zapotřebí sestavit vlastní šasi s ohebným kloubem, do kterého budou komponenty instalovány.

Evidentně se tedy nejedná o lehký projekt, nicméně Scotty Allen na něj údajně nebude sám, k ruce má prý lepšího hardwarového odborníka, se kterým bude tuto káru tlačit dál. Jsme nesmírně zvědaví, kam až tento projekt doputuje a zda se jim skutečně podaří vyrobit ohebný iPhone dřív, než tak učiní samotný Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jj, Scotty je borec. Rád se na něj koukám

  2. Ja jsem už ohebný iPhone vyrobil před pár lety, když jsem si na něj sedl a nikdo o mně nepíše

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).