Domů » Bleskovky » Nakoupil na ulici součástky a postavil si… iPhone 6s

Nakoupil na ulici součástky a postavil si… iPhone 6s

V Číně můžete koupit úplně všechno, což si v minulých týdnech potvrdil i bývalý softwarový inženýr a redaktor serveru Strange Parts Scott Allen. Ten dostal smělý plán, postavit si iPhone 6s ze součástek zakoupených u pouličních prodejců v čínském Šen-čenu. A povedlo se mu to.

How I Made My Own iPhone - in China

Trh s komponentami je v Šen-čenu skutečně impozantní, seženete díly prakticky na jakékoliv zařízení, obvykle na stánku, který má ručně nakreslená loga známých společností. Pochopitelně ne všechny zakoupené součástky byly ty správné, u některých zase nebylo možné nakupovat po jednotlivých kusech. Také by pro autora bylo nepředstavitelné vyrobit si vlastní základovou desku, tu si musel zakoupit použitou z originálního zařízení.

Autor vybral iPhone 6s záměrně – jednak na nejnovější iPhone 7 lze sehnat komponenty hůře, a jednak originální iPhone 6s vlastní, takže jej mohl použit jako vzor pro svůj projekt. Jediný ústupek, který musel učinit, byla barva. Původní plán byl postavit šedý telefon s černou přední stranou, nakonec však musel vsadit na snáze dostupné komponenty – zejména desku s bílým Touch ID tlačítkem s růžovým ohraničením.

iphone6s_custom

Podtrženo sečteno, po několika peripetiích se podařilo sestavit plně funkční iPhone 6s, včetně fungujícího Touch ID tlačítka. Celková cena použitých komponent se vyšplhala asi na 300 dolarů (asi 7 500 korun bez DPH), což je výrazně méně než by stál nový iPhone. Nutno však podotknout, že spousta použitých dílů nemusí dosahovat požadovaných kvalit, případně už mají něco za sebou. Výsledek je i tak k nerozeznání od originálu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Trochu smutné je, že v Číně na ulici dokážou pomalu více, než v ČR autorizovaný servis… Viz. třeba výměna dotykového skla…

  • Jo, to mohu dotvrdit i s blbým opravením usb konektoru, který mi opravovali 3x za půl roku a po 3 pokusu mi řekli, že nepůjdou přenášet data…

 2. Jsou to kluci šikovní, myslím ty malý šikmooký :D

 3. Oplatí sa mu to? Ma to poskladane a ani nie vo farbe akú chce. Tie dieli budu aj pouzite a to od ruky na bazosi vas nevijde o veľký kus drahsie.

 4. Tolik prace a takova blbost.

  • Re: q
   Proč by rto nemělo jít proboha? Protože řada výrobců přesvědčuje své zákazníky a ovečky :) že jediný možný servis lze aplikovat pouze v jejich ,,autorizovaných,, servisech.Což neznamená nic jiného než snahu dále vycucat nebohého zákazníka…
   Přitom všichni vědí že stejně dobře umí 90% oprav respektive výměny,udělat kde jaký servis.Jenom prostě nemá přístup k ,, legálním,, náhradním dílům.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).