Domů » Bleskovky » Nakoupil na ulici součástky a postavil si… iPhone 6s

Nakoupil na ulici součástky a postavil si… iPhone 6s

V Číně můžete koupit úplně všechno, což si v minulých týdnech potvrdil i bývalý softwarový inženýr a redaktor serveru Strange Parts Scott Allen. Ten dostal smělý plán, postavit si iPhone 6s ze součástek zakoupených u pouličních prodejců v čínském Šen-čenu. A povedlo se mu to.

Trh s komponentami je v Šen-čenu skutečně impozantní, seženete díly prakticky na jakékoliv zařízení, obvykle na stánku, který má ručně nakreslená loga známých společností. Pochopitelně ne všechny zakoupené součástky byly ty správné, u některých zase nebylo možné nakupovat po jednotlivých kusech. Také by pro autora bylo nepředstavitelné vyrobit si vlastní základovou desku, tu si musel zakoupit použitou z originálního zařízení.

Autor vybral iPhone 6s záměrně – jednak na nejnovější iPhone 7 lze sehnat komponenty hůře, a jednak originální iPhone 6s vlastní, takže jej mohl použit jako vzor pro svůj projekt. Jediný ústupek, který musel učinit, byla barva. Původní plán byl postavit šedý telefon s černou přední stranou, nakonec však musel vsadit na snáze dostupné komponenty – zejména desku s bílým Touch ID tlačítkem s růžovým ohraničením.

iphone6s_custom

Podtrženo sečteno, po několika peripetiích se podařilo sestavit plně funkční iPhone 6s, včetně fungujícího Touch ID tlačítka. Celková cena použitých komponent se vyšplhala asi na 300 dolarů (asi 7 500 korun bez DPH), což je výrazně méně než by stál nový iPhone. Nutno však podotknout, že spousta použitých dílů nemusí dosahovat požadovaných kvalit, případně už mají něco za sebou. Výsledek je i tak k nerozeznání od originálu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pacik
Anonym
Pacik
Offline

Trochu smutné je, že v Číně na ulici dokážou pomalu více, než v ČR autorizovaný servis… Viz. třeba výměna dotykového skla…

dan
Anonym
dan
Offline

Jo, to mohu dotvrdit i s blbým opravením usb konektoru, který mi opravovali 3x za půl roku a po 3 pokusu mi řekli, že nepůjdou přenášet data…

Cleric
Uživatel
Cleric
Offline

Jsou to kluci šikovní, myslím ty malý šikmooký :D