Domů » Bleskovky » iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem? Nadšenec to dokázal! (video)

iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem? Nadšenec to dokázal! (video)

Pamatujete si na Scotta Allena ze serveru Strange Parts? Tento bývalý softwarový inženýr a velký nadšenec do mobilních technologií dokázal před půl rokem postavit funkční iPhone 6s ze součástek zakoupených na čínské tržnici (více informací). Neméně zajímavý je však i jeho poslední projekt – dokázal (opět s pomocí čínských trhovců) přidat do iPhonu 7 funkční 3,5 mm jack na sluchátka.

Bringing BACK The iPhone Headphone Jack - in China

Výše uvedené video rozhodně není návod pro ostatní uživatele, ale spíše působivým příběhem plným překážek a dílčích úspěchů a neúspěchů. Pro umístění jacku zvolil místo pod Taptic Enginem, který musel mírně posunout, aby se konektor do těla zařízení vešel. Dále bylo zapotřebí navrhnout vlastní logickou desku, která zajišťovala nejen funkčnost nového konektoru, ale i jeho součinnost se stávajícím Lightning konektorem pro nabíjení. Tuto desku pak bylo zapotřebí nechat vyrobit do potřebných rozměrů a „nasoukat“ ji do těla zařízení. Bohužel první pokus odnesl jeho displej.

Celý projekt nakonec trval 17 týdnů a Allena stál přes tisíc dolarů na nákup vybavení. Jeho úsilí však přineslo ovoce – má jako jediný na světě iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem, s jehož odstraněním se řada lidí dodnes neztotožnila. Veškeré materiály navíc Allen zveřejnil na GitHubu, takže se jeho cestou mohou vydat další nadšenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments