Domů » Bleskovky » iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem? Nadšenec to dokázal! (video)

iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem? Nadšenec to dokázal! (video)

Pamatujete si na Scotta Allena ze serveru Strange Parts? Tento bývalý softwarový inženýr a velký nadšenec do mobilních technologií dokázal před půl rokem postavit funkční iPhone 6s ze součástek zakoupených na čínské tržnici (více informací). Neméně zajímavý je však i jeho poslední projekt – dokázal (opět s pomocí čínských trhovců) přidat do iPhonu 7 funkční 3,5 mm jack na sluchátka.

Výše uvedené video rozhodně není návod pro ostatní uživatele, ale spíše působivým příběhem plným překážek a dílčích úspěchů a neúspěchů. Pro umístění jacku zvolil místo pod Taptic Enginem, který musel mírně posunout, aby se konektor do těla zařízení vešel. Dále bylo zapotřebí navrhnout vlastní logickou desku, která zajišťovala nejen funkčnost nového konektoru, ale i jeho součinnost se stávajícím Lightning konektorem pro nabíjení. Tuto desku pak bylo zapotřebí nechat vyrobit do potřebných rozměrů a „nasoukat“ ji do těla zařízení. Bohužel první pokus odnesl jeho displej.


Celý projekt nakonec trval 17 týdnů a Allena stál přes tisíc dolarů na nákup vybavení. Jeho úsilí však přineslo ovoce – má jako jediný na světě iPhone 7 s funkčním sluchátkovým jackem, s jehož odstraněním se řada lidí dodnes neztotožnila. Veškeré materiály navíc Allen zveřejnil na GitHubu, takže se jeho cestou mohou vydat další nadšenci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
prcko
Uživatel
prcko

Keď sa chce všetko sa dá palec hore

zkill
Anonym
zkill

Dobrá práce. I když layout toho flexibilního PCB je celkem hrozný.

Tedy
Uživatel
Tedy

Když se chce jde to a i vývojářům Apple by se tam při návrhu vešel, vedení to však nechce a stůj co stůj se snaží uživatele buď přejít na bt bezdrátové a neboj zakoupit drahou redukci z konektoru….to je byznys no. Komu se to nelíbilo má na výběr buď starší generace a nebo cokoliv az na vyjímky se staje android,jiná konkurence už tu není a dlouho nebude. Dvě čtvrtiny Písecku má android, jednu iIS a zbývající „ostatní“ více či méně prakticky mrtvé systémy bez budoucnosti. Stále píší jen o smartphone v, je plno lidí kteří používají s nedají dopustit na… Číst vice »

zkill
Anonym
zkill

Hold Apple je jako jakákoliv komerční firma. Managementu nemůže odolat dalšímu zdroji příjmu. Ať už z prodeje příslušenství nebo udělování MFi licencí třetí straně. Je naivní si myslet, že nějaké velké korporaci záleží na svých zákaznících jinak než na zdroji příjmů. Zákazníky je nutné co nejvíce odřít, ale ne zase tolik aby odešli ke konkurenci. V tomto má Apple velkou výhodou, protože jeho zákazníci jsou k tomu povolnější.

Skylark
Uživatel
Skylark

Nechápu, co tady plácáš. Tu tvoji drahou redukci seženeš za pár korun pomalu všude, mimo jiné ji Apple dává do balení s telefonem.

Tedy
Uživatel
Tedy

Kvalita tě za pár korun je poněkud sporná a asi máš pravdu ontomnze jí dává Apple do balení jsme nevěděl, nečetl jsme recenze