Výrobci komponent: iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení a 3D selfie kameru

Kolotoč spekulací o příštích iPhonech se stále točí a zastaví se až v okamžiku, kdy Apple své novinky představí. Do té doby si můžeme nové iPhony představovat na základě úniků (ať už reálných nebo smyšlených), kterých je plný internet. Nově se nám dostalo do rukou několik informací přímo od výrobců komponent.

iPhone 8 s iOS 11
Koncept iPhone 8 s iOS 11

Společnost Largan Precision, která je jedním z dodavatelů Apple, oznámila, že v druhé polovině letošního roku bude masově vyrábět fotoaparáty schopné vyhodnocovat hloubku scény a rozpoznávat obličeje ve 3D, což bude mít využití při autentizaci uživatele. Samozřejmě není potvrzeno, že odběratelem bude přímo Apple, předchozí spekulace analytiků KGI však tomu nasvědčují. Sestava čelního fotoaparátu se má skládat z klasické RGB kamery a infračervených senzorů pro snímání hloubky, a to s vysokou přesností. Údajně takto bude možné vytvářet např. 3D selfies.Nepřehlédněte

První fotografie komponent iPhone 8 potvrzuje čtečku na přední straně

Šéf společnosti Wistron, která se stejně jako Foxconn stará o kompletaci iPhonů, se v týdnu podle japonského serveru Nikkei Asian Review pochlubil, že montážní postupy při výrobě nových iPhonů se nebudou nijak lišit od předchozí generace, avšak dodal, že nové funkce jako voděodolnost či bezdrátové nabíjení vyžadují odlišné formy testování. Voděodolné jsou iPhony už od loňska, letos má údajně jejich odolnostní norma povyskočit z IP67 na IP68, což znamená ještě výdrž v hloubce 1,5 metru po dobu 30 minut. Bezdrátové nabíjení bude žhavou novinkou, na kterou se velmi těšíme, byť zatím nevíme, zda Apple vsadí na současné technologie, nebo přijde s vlastní.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku