Domů » Bleskovky » Výrobci komponent: iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení a 3D selfie kameru

Výrobci komponent: iPhone 8 dostane bezdrátové nabíjení a 3D selfie kameru

Kolotoč spekulací o příštích iPhonech se stále točí a zastaví se až v okamžiku, kdy Apple své novinky představí. Do té doby si můžeme nové iPhony představovat na základě úniků (ať už reálných nebo smyšlených), kterých je plný internet. Nově se nám dostalo do rukou několik informací přímo od výrobců komponent.

iPhone 8 s iOS 11
Koncept iPhone 8 s iOS 11

Společnost Largan Precision, která je jedním z dodavatelů Apple, oznámila, že v druhé polovině letošního roku bude masově vyrábět fotoaparáty schopné vyhodnocovat hloubku scény a rozpoznávat obličeje ve 3D, což bude mít využití při autentizaci uživatele. Samozřejmě není potvrzeno, že odběratelem bude přímo Apple, předchozí spekulace analytiků KGI však tomu nasvědčují. Sestava čelního fotoaparátu se má skládat z klasické RGB kamery a infračervených senzorů pro snímání hloubky, a to s vysokou přesností. Údajně takto bude možné vytvářet např. 3D selfies.

První fotografie komponent iPhone 8 potvrzuje čtečku na přední straně

Šéf společnosti Wistron, která se stejně jako Foxconn stará o kompletaci iPhonů, se v týdnu podle japonského serveru Nikkei Asian Review pochlubil, že montážní postupy při výrobě nových iPhonů se nebudou nijak lišit od předchozí generace, avšak dodal, že nové funkce jako voděodolnost či bezdrátové nabíjení vyžadují odlišné formy testování. Voděodolné jsou iPhony už od loňska, letos má údajně jejich odolnostní norma povyskočit z IP67 na IP68, což znamená ještě výdrž v hloubce 1,5 metru po dobu 30 minut. Bezdrátové nabíjení bude žhavou novinkou, na kterou se velmi těšíme, byť zatím nevíme, zda Apple vsadí na současné technologie, nebo přijde s vlastní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Takže zase nic co by tady už nebylo a znamenalo , že je to revoluce ????????????

 2. No já jen čekám jestli dá Apple i rychlonabíjení protože ty jejich pomalé šunky stojí za prd. A 3D Selfie to je pěkná kravina, proč radši nedali místo nesmyslů skener oční duhovky. Vlastně proč se divím vždyť je to Apple ten to ukáže až u iPhone 10 a bude to brát jako Revoluci jak to dělá pořát.

  • U nových iPadů už rychlonabíjení je, tak snad jo.

  • Snad ne probůh a sáhne po std. USB PD, tak jako u Maců nebo iPadů…. Ty rychlonabíječky jsou pakárna, resp. vendor lock-in.
   „Iris“ ošálíš obrázkem „viz S8 a kauzy“, 3D mapování povrchu je „trochu“ jiný level bezpečnosti. Takže proto, prostě se vyhýbají právě těm nesmyslům. Navíc s tím mají zkušenosti (3D Touch, duální kamera) a koupili za tím účelem před lety společnost s danou technologií. Ty ses jen po letech probudil:)

   • Uni běž si kraviny psát jinam, nechápu jak můžeš fandit applu když ani iPhone od nich ani jeden nemáš, jsi jak malé děcko co plácá samé nesmysly.

   • Nechaj ho, vzdy sa rad pobavim na jeho prispevkoch :D

   • uni: Ježiš koho tohle zajímá. Já jsem, co se smartphone týče, uplně běžný uživatel, stejně jako uživatelé iPhone a na absenci rychlonabíjení si tam stěžuje už prakticky každý. Že to nevíš mě nepřekvapuje, když iPhone vlastně ani nemáš :D Je pozitivní, že Apple po letech konečně vyslyšel zákazníky a rychlonabíjení implementuje. Ale jak to bude, to je všem opravdu, ale opravdu jedno. Já smartphone s rychlonabíjením mám a věř tomu nebo ne, je to daleko přínosnější věc, než nějaký přiblblý force touch (se kterým ani sám Apple neví co dál) apod, můj další smartphone už se šnečím nabíjením nebude.

   • Menty: Ono by ses divil, ale v prostredi iOS ma 3D Touch spoustu vyuziti, bohuzel takrka vsechny by se daly nahradit dlouhym podrzenim a mely by totoznou funkcnost pro uzivatele (proto me trochu stve, ze spoustu veci s iP6 bez JB nemuzu).

    uni: Ja uz se tesim az v zari ten iphone vyjde a rychlonabijeni bude mit a ty tu nad tim budes slintat jaka je to skvela featura lol

   • lukass71 (neregistrovaný):Jak jsem psal,naštěstí dle dosavadního vývoje (iPad, MacBook) to vypadá na std. USB PD, ne nějakou rychlonabíjecí hovadinu.

 3. Nemluví se taky poslední dobou o čtečce v zapínacím tlačítku? Znamenalo by to, že do displeje to nedostanou, ale mají trochu víc rozumu než Samsung

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).