První fotografie komponent iPhone 8 potvrzuje čtečku na přední straně

Po nedávném úniku fotografií středového dílu nového iPhonu 8 zveřejnil uživatel Redditu dvojici fotografií zachycujících přední a zadní panel připravované nové generace smartphonu od Apple. Pocházejí údajně od zdroje pohybujícího se přímo v prostředí výroby a vypadají o dost přesvědčivěji než to, co jsme doposud viděli.

Velmi zajímavý je přední panel, který naznačuje téměř bezrámečkový displej s výřezem na reproduktor a webkameru v horní části. Jedná se tak o podobnou konstrukci, jakou zvolil u nedávno představeného telefonu Essential Andy Rubin.

Displej by měl být u nové generace konečně AMOLED a Applu ho pravděpodobně dodá konkurenční Samsung.
Zadní strana pak naznačuje vertikálně orientovanou duální kameru, což je změna oproti současnému iPhone 7. Za zmínku stojí také chybějící výřez pro čtečku otisku prstu na zadní straně, takže jediné logické místo, kde může být umístěna, je skutečně přímo pod displejem telefonu, jak již dříve naznačovala nejedna spekulace.

Než se dostane iPhone 8 na trh ještě chvíli potrvá, ale mnohem blíže je vydání iPhonu 7s a 7s Plus. Druhá fotografie ukazuje, že se oproti původní sedmé generaci změní použitý materiál z kovu na sklo, což naznačuje, že bezdrátové nabíjení uvidíme pravděpodobně už u těchto modelů.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku