Domů » Bleskovky » Výpadek Facebooku Zuckerberga citelně zasáhl, přišel o několik miliard dolarů

Výpadek Facebooku Zuckerberga citelně zasáhl, přišel o několik miliard dolarů

V online světě není nic horšího, než když vaše služba není v provozu. Sociální síť Facebook postihl včera masivní výpadek, který ovlivnil také přidružené služby WhatsApp, Instagram a Oculus. Celá trojice nebyla k dispozici zhruba 6,5 hodiny kvůli problémům s DNS. Výpadek trval několik hodin především proto, že byly zasaženy také interní systémy společnosti. Příčina tohoto výpadku prozatím není jasná.

Pro Marka Zuckerberga byl výpadek Facebooku citelným zásahem do peněženky

Zatímco pro svět znamenal výpadek populárních služeb především nepříjemnou komplikaci, pro Marka Zuckerberga se jednalo o citelný zásah do jeho bohatství. Během několikahodinového výpadku totiž hodnota jeho majetku klesla o více než 6 miliard dolarů (cca 128 miliard korun). S trochou nadsázky se dá vyčíslit jedna hodina výpadku Facebooku na 1 miliardu dolarů (cca 21 miliard korun).

facebook iphone
Facebook, Instagram, WhatsApp a Oculus nebyly v provozu více než 6 hodin

Podle Bloombergu klesla v pondělí hodnota akcií Facebooku o téměř 5 procent, oproti polovině září je zaznamenán pokles o 15 procent. Pád ceny akcií měl přímý dopad také na celkové jmění šéfa Facebooku, jehož majetek se nyní odhaduje na 121,6 miliardy dolarů (cca 2,6 bilionu korun). To ho posunulo až na 5. místo nejbohatších lidí planety, hned za Billa Gatese, jehož majetek se odhaduje na 124 miliardy dolarů (cca 2,65 bilionu korun).

Z výpadku Facebooku se raduje Telegram a Signal

Výpadky postihly také konkurenční aplikace Telegram a Signal, nicméně vzhledem k okolnostem je pravděpodobné, že se nejedná o chybu, ale o neplánovaný příliv uživatelů z WhatsAppu a Messengeru. V Telegramu a Signalu si jistě kladou otázku, kolik uživatelů se vrátí zpátky pod křídla Facebooku a kolik jich zůstane na jejich platformách natrvalo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

 1. Reakce na nadpis – a to je dobře.

 2. Vypadky bývají poslední rok, poměrně časté a mě jako spoustě dalším, dochází trpělivost, takže bude lepší všechno co s FB nějak souvisí opustit.
  Profil nemám, resp je víc jak půl roku deaktivovaný, nezávisle tak chodí stále Messenger.
  Bohužel i WhatsApp spadá tuším od 2014 pod tyhle modré trotly a ten používáme na firmě.
  Pro komunikaci s přáteli, polovičku a rodinou, zvolim Viber, Skype apod., protože tohle už je otravné

  • Neměj strach „Tedy“. Výpadky budou stále častější a to nejen u těchto modrých trotlů.

 3. Zuckerberg o nic nepřišel, jen klesla trhová (fiktivní) hodnota společnosti.

 4. Ale notak, ten propad akcií nesouvisel s výpadkem, ale s tím, že se objevila whistleblower kauza, která poškodila FB a hrozí vyšetřování a velké problémy pro firmu.

 5. FB ucet sa oplati mat uz len kvoli oculusu.

  • Ani nevím co to je, ale já jej mám zatím ještě stále, kvuii Messengeru

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).