Domů » Bleskovky » Vylepšený AirDrop v iOS 13.1 vám seřadí přátele podle vzdálenosti

Vylepšený AirDrop v iOS 13.1 vám seřadí přátele podle vzdálenosti

Telefony iPhone 11 a 11 Pro obsahují speciální UWB (Ultra Wideband) prostorový čip, který zvládne přesně lokalizovat jiné zařízení s tímto čipem v místnosti. Společnost Apple včera uvolnila aktualizaci na operační systém iOS 13.1, v jehož společnosti dorazila také nová funkce oblíbeného AirDropu. iPhone 11 díky ní umí prakticky seřazovat kontakty na základě vzdálenosti.

ultra wideband iphone 11

V praxi to znamená, že telefon jednoduše namíříte na adresáta a jeho jméno se obratem objeví na vrchní příčce vašeho seznamu kontaktů.

Dočkáme se speciálního přívěsku?

O fungování novinky se stará zmíněný lokační čip, kterému v Applu říkají „U1“. Právě díky němu dokáže váš telefon přesně zaměřit všechny ostatní zařízení se stejným čipem v místnosti. Tato funkce by také mohla výrazně obohatit používání rozšířené reality. Ještě před představením nových iPhonů se totiž na internetu vyrojila řada spekulací o lokalizačním přívěsku od Applu, který by bylo možné spárovat s telefonem.

Nepřehlédněte: Apple Arcade klepe na dveře. Máme pro vás velký přehled dostupných her

Představení chytrého přívěsku, se kterým by mohl váš iPhone 11 interagovat, se očekávalo už během tiskové konference, avšak nakonec na něj vůbec nedošlo. Technologický gigant z Cupertina si tak jeho oznámení zřejmě schovává na později. Snad se dočkáme co nejdříve – nejlépe na příští keynote.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

8 komentářů

  1. no úžasná věc

  2. LOL. to uz je demence,

  3. Mě by občas stačilo, kdyby Air Drop vůbec fungoval. Nevím proč, ale ze svého iPhone nevidím vůbec iPhone manželky (stejná Wi-Fi síť, obojí zapnuté bluetooth), ale vidím iPad. Z iPadu zase nemůžu nic poslat sobě, ale manželce ano. Občas mi to přijde docela zajímavé.

    • No jo, když podle toho co jste napsal, jste vyloženě talent.. Se divím, že vůbec vidíte na ten iPhone:D Promiňte, musel jsem to napslat;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).