Domů » Bleskovky » Apple dnes vydá iOS a iPadOS 13.1. Víme, v kolik hodin bude aktualizace dostupná

Apple dnes vydá iOS a iPadOS 13.1. Víme, v kolik hodin bude aktualizace dostupná

Apple dnes uvolní finální verzi operačního systému iOS 13.1 pro vybrané iPhony a iPod Touch, a konečně se dočkají i majitelé tabletů iPad, pro které bude uvolněna nová verze iPad OS 13.1. Aktualizace jsou vždy dostupné krátce po 19. hodině a jinak by tomu nemělo být ani dnes. Jen je nutné počítat s tím, že z počátku servery Applu mohou být přetížené a aktualizace se tak mohou stahovat o něco déle.

ios 13

Tato aktualizace přináší řadu oprav, například řeší zranitelnost zamykací obrazovky, kdy lze s pomocí funkcí FaceTime a Siri získat neoprávněný přístup k seznamu kontaktů, a tedy ke spoustě citlivých informací.

ios13
Aktualizováno v 19:10: Apple právě uvolnil iOS 13.1 a iPadOS 13.1

Na jaká zařízení si iOS 13.1 můžete nahrát?

  • iPhone Xs, Xs Max, Xr
  • iPhone X, 8 a 8 Plus
  • iPhone 7 a 7 Plus
  • iPhone 6s a 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPod Touch (7. generace)

S operačním systémem iOS 13 (a iPad OS 13) Apple přidal spoustu nových funkcí jako je tmavý režim a velká spousta inovací v aplikacích Mapy, Zprávy, Připomínky, Fotky, Hudba, apod. Systém je rovněž rychlejší při spouštění aplikací a odemykání obrazovky skrze Face ID.

ipados 13

iPad OS 13.1 bude dostupný pro:

  • všechny generace iPadu Pro
  • iPad Air 2 a novější
  • iPad 5. generace a novější
  • iPad mini 4 a novější

Nová verze systému iPad OS 13.1 pro změnu majitelům iPadů přidá funkce známé spíše z počítačů. Systém dostal přepracovaný multitasking, lepší práci se soubory, plnohodnotný internetový prohlížeč, inovovanou domovskou obrazovku, apod.

Jak to bude s watchOS 6 pro Apple Watch Series 1 a 2?

Apple pro veřejnost 19. září uvolnil také finální verzi systému watchOS 6, který je určený pro chytré hodinky Apple Watch, nicméně v tento termín se dočkali pouze majitelé Series 3, Series 4 a aktuální Series 5.

watchOS 6

Majitelé nejstarších Apple Watch Series 1 a Series 2 se nicméně updatu na watchOS 6 dočkají také, ale hned to nebude. Apple pouze upřesnil, že pro ně bude nejnovější verze systému dostupná později během podzimu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Menty
Uživatel
Menty

WatchOS pro jedničky a dvojky později? A nekvičeli tady zdejší Apple experti, jak je špatné vydávat updaty ve vlnách, jak Apple vydává „vše v jeden den“ apod? Takže už ani toto neplatí.

uni
Uživatel
uni

Nekřičeli. Resp. nic podobného si nevybavuji.

Martin123
Uživatel
Martin123

Uni: ty si toho tolik nevybavuješ že to ani není nic nového 😁

Menty
Uživatel
Menty

uni: Já si to nevybavuju, já si to dokonce pamatuju. Tak je fajn, že je na tom Apple v další věci stejně, jako ten ošklivý Samsung apod. :) To jen, až se tu budou ovce zas čílit, že konkurenční společnost vydá aktualizaci pro tento model dřív a pro tento později.

uni
Uživatel
uni

Menty: OK, tak někoho to čílilo. Je to sice irelevantní pseudo problém, ale individua tu jsou různá že:)

g3nyus
Uživatel
g3nyus

Menty:
A kdy jiné hodinky od konkurence dostali nejnovější software? Po 4letech ?
Je jasné že se musí trochu poupravit a pořád novější zařízení nemají tejdeni rozestupy 😉 experte 🤮