Domů » Bleskovky » Vybrané MacBooky Pro nesmí kvůli vadným bateriím do letadel

Vybrané MacBooky Pro nesmí kvůli vadným bateriím do letadel

Letos v červnu začal Apple svolávat vybrané 15″ MacBooky Pro vyrobené mezi zářím 2015 a únorem 2017 kvůli vadným akumulátorům, který se může přehřívat a v nehorším případě i vzplanout. Tato nepříjemnost není ve světě počítačů nijak neobvyklá, problému si nicméně všimla Federální letecká správa (FAA) a vydala bezpečnostní upozornění, na základě kterého by nemělo být povoleno vstupovat s těmito notebooky na palubu letadel.

15″ MacBook Pro nesmí do letadla, patrně to ale nikdo kontrolovat nebude

Zatím není jasné, jak bude toto upozornění na jednotlivých letištích nebo u aerolinek vymahatelné; v tuto chvíli se vyjádřil pouze evropský konglomerát TUI Group Airlines, který bude o nebezpečných MacBoocích informovat u bran a před samotným vzletem. Zda bude probíhat i důkladná kontrola počítačů, je prozatím nejisté a spíše nepravděpodobné; identifikace dotčeného 15″ MacBooku Pro je totiž výrazně složitější než např. u dříve svolaného smartphonu Samsung Galaxy Note 7. Zatímco Galaxy Note 7 měl jedinečný design, dotčené MacBooky vypadají zcela stejně jako jejich bezpečné protějšky vyrobené v jiných sériích a mezidobích.

macbook pro 15

O tom, zda je i váš MacBook potenciálně nebezpečný, se můžete přesvědčit zadáním jeho výrobního čísla na stránkách podpory Apple, skrze který je možné zažádat o výměnu baterie. Pokud tento proces podstoupíte, doporučujeme schovat si dokument o provedení výměny a pro jistotu jej nosit při letech se svým MacBookem s sebou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments