Sledujte nás na YouTube

VW uvažuje o novém Brouku, prim hraje elektropohon

Německý koncern Volkswagen chystá novou verzi populárního Brouka, tentokrát s elektromotorem. Ten by měl vycházet z konceptu Volkswagen I.D., který se vyznačuje novou generací Modular Electric Drive Kit a pokročilými technologiemi. Plány na nového Brouka potvrdil sám Herbert Diess, předseda správní rady Volkswagenu.

S elektrickým Broukem se koncern chystá vrátit „zpátky ke kořenům” což znamená, že se můžeme dočkat pohonu na zadní nápravu a teoreticky také kufru vepředu. Koncept I.D., ze kterého by měl Brouk vycházet, se pyšní výkonem 168 koňských sil a dojezdem na jedno nabití téměř 600 kilometrů.

Test Volkswagen Beetle: krása nebo chytrost?

Michael Chrobok

Student Univerzity Palackého, nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *