Domů » Bleskovky » VW uvažuje o novém Brouku, prim hraje elektropohon

VW uvažuje o novém Brouku, prim hraje elektropohon

Německý koncern Volkswagen chystá novou verzi populárního Brouka, tentokrát s elektromotorem. Ten by měl vycházet z konceptu Volkswagen I.D., který se vyznačuje novou generací Modular Electric Drive Kit a pokročilými technologiemi. Plány na nového Brouka potvrdil sám Herbert Diess, předseda správní rady Volkswagenu.

S elektrickým Broukem se koncern chystá vrátit „zpátky ke kořenům“ což znamená, že se můžeme dočkat pohonu na zadní nápravu a teoreticky také kufru vepředu. Koncept I.D., ze kterého by měl Brouk vycházet, se pyšní výkonem 168 koňských sil a dojezdem na jedno nabití téměř 600 kilometrů.

Test Volkswagen Beetle: krása nebo chytrost?

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).