Vivo Xplay 7: první se čtečkou v displeji a třemi fotoaparáty na zádech

Čínský výrobce Vivo na světovém mobilním kongresu MWC v Šanghaji představil prototypy svých smartphonů, které disponují ultrazvukovými čtečkami otisků prstů od společnosti Qualcomm. V červnu Qualcomm představil čtečku otisků prstů fungující pod displejem a uvedl, že technologii poskytne výrobcům chytrých telefonů až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Zdá se, že Vivo se stane první společností, které bude Qualcomm své čtečky dodávat.

Dnes se na kongresu objevily obrázky modelu Vivo Xplay 7, který bude mít snímač otisků prstů v displejové části a trojitý fotoaparát. I když obrázky nejsou příliš kvalitní, je z nich patrné, že design smartphonu se podobá nadcházející vlajkové lodi Galaxy Note 8 od Samsungu, kterou známe zatím jen z renderů.

I když je na zádech trojitý fotoaparát, chybí zde LED blesk, což je docela matoucí. Pozitivní zprávou však je, že tři objektivy přinesou funkce rozšířené reality (AR). V současné době nejsou k dispozici podrobnější informace o hardwaru či softwaru tohoto zařízení, ale podle všeho to bude našlapaný přístroj. Datum zahájení prodeje v tomto okamžiku také ještě neznáme.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku