Domů » Bleskovky » Vivo Xplay 7: první se čtečkou v displeji a třemi fotoaparáty na zádech

Vivo Xplay 7: první se čtečkou v displeji a třemi fotoaparáty na zádech

Čínský výrobce Vivo na světovém mobilním kongresu MWC v Šanghaji představil prototypy svých smartphonů, které disponují ultrazvukovými čtečkami otisků prstů od společnosti Qualcomm. V červnu Qualcomm představil čtečku otisků prstů fungující pod displejem a uvedl, že technologii poskytne výrobcům chytrých telefonů až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Zdá se, že Vivo se stane první společností, které bude Qualcomm své čtečky dodávat.

Dnes se na kongresu objevily obrázky modelu Vivo Xplay 7, který bude mít snímač otisků prstů v displejové části a trojitý fotoaparát. I když obrázky nejsou příliš kvalitní, je z nich patrné, že design smartphonu se podobá nadcházející vlajkové lodi Galaxy Note 8 od Samsungu, kterou známe zatím jen z renderů.

I když je na zádech trojitý fotoaparát, chybí zde LED blesk, což je docela matoucí. Pozitivní zprávou však je, že tři objektivy přinesou funkce rozšířené reality (AR). V současné době nejsou k dispozici podrobnější informace o hardwaru či softwaru tohoto zařízení, ale podle všeho to bude našlapaný přístroj. Datum zahájení prodeje v tomto okamžiku také ještě neznáme.

Michaela Brázdilová

4 komentářů

  1. TimeSplitter

    3 objektivy bez blesku, hmmm, to bude fakt useful. :D

  2. Jasně, všechny mobily jsou podobný Samsung a iPhone a všechny auta Audině

  3. Autorka je evidentne neznale decko, ktery vubec netusi, jak dlouho trvavyvoj smartphonu. Ale jasne, Vivo urcite kopirovalo u Samsungu smartphone, ktery jete ani eni venku. Mokry hadry…

    • Otázka je, na kolik takový číňan ve skutečnosti něco vyvíjí a na kolik prostě vezmou komponenty z dané výrobní linky, která to vyráběla pro někoho jiného…. Ono se tam sice v Číně motá přes 900 výrobců placek, ale drtivá většina jen rebranduje nebo skládá z komponent. Vývojem se zabývá promile (doslova).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).