Vivo NEX Dual Display oficiálně: selfie kamerku nahradily dvě obrazovky

Společnost Vivo včera představila smartphone s poměrně komplikovaným názvem NEX Dual Display Edition. Jedná se o nepřímého nástupce první generace telefonu NEX (recenze), který z prostoru nad displejem odstranil selfie kamerku a umístil ji do výsuvného „periskopu“. NEX Dual Display rovněž nad displejem ušetřil spoustu místa, selfie kamerku ale odstranil úplně.

3D fotoaparát a čtečka otisků v displeji

NEX Dual Displej (jak již název napovídá) přišel místo selfie kamerky se sekundárním displejem umístěným na zádech. Toto řešení je velmi praktické – selfie kamerka parametrově nezaostává za hlavním fotoaparátem, ale naopak si užívá jeho schopností. A ty nejsou vůbec špatné, alespoň papírově – základ tvoří 12Mpx snímač se optikou o světelností f/1.79, k ruce mu je 2Mpx kamerka „Night Video“ a zbytek dotváří TOF 3D kamera pro zaznamenávání okolního prostředí ve 3D a ověřování uživatele.

Fotomodul se rozprostírá nad sekundárním displejem a částečně jej obepíná LED půlměsíc, který funguje nejen pro přisvětlení fotografií, ale i jako notifikační dioda. Druhou možností biometrické autentizace je pak použití čtečky otisků prstů, která je vestavěná do čelního displeje.

Displej vpředu, displej vzadu

Co se týče displejů, ten bezrámečkový vpředu se pyšní úhlopříčkou 6,49″, poměrem stran 19:9 a FullHD+ rozlišením, ten sekundární na zádech má úhlopříčku 5,49″, poměr stran 16:9 a klasické FullHD rozlišení. Oba panely jsou typu Super AMOLED, přepínání mezi nimi probíhá gestem tažením třemi prsty do stran. Je však možné využít i oba displeje najednou.

Výkon vlajkového modelu

Vivo NEX Dual Display pohání čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 10 GB RAM, k ukládání dat slouží 128GB úložiště. Telefon se bezdrátově připojí díky LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a NFC, drátové spojení zajišťuje USB-C konektor, který zároveň slouží k dobíjení 3500mAh akumulátoru. Díky přibalené 22,5W nabíječe má být dobíjení bleskurychlé. Na telefonu běží operační systém Android 9.0 Pie zahalený do prostředí Funtouch OS.

Cena a dostupnost

Vivo NEX Dual Display půjde do prodeje 29. prosince, a to v Číně za cenu 4 999 CNY (asi 16 600 korun bez DPH). O dostupnosti na dalších trzích nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *