Domů » Bleskovky » Vivo NEX Dual Display oficiálně: selfie kamerku nahradily dvě obrazovky

Vivo NEX Dual Display oficiálně: selfie kamerku nahradily dvě obrazovky

Společnost Vivo včera představila smartphone s poměrně komplikovaným názvem NEX Dual Display Edition. Jedná se o nepřímého nástupce první generace telefonu NEX (recenze), který z prostoru nad displejem odstranil selfie kamerku a umístil ji do výsuvného „periskopu“. NEX Dual Display rovněž nad displejem ušetřil spoustu místa, selfie kamerku ale odstranil úplně.

3D fotoaparát a čtečka otisků v displeji

NEX Dual Displej (jak již název napovídá) přišel místo selfie kamerky se sekundárním displejem umístěným na zádech. Toto řešení je velmi praktické – selfie kamerka parametrově nezaostává za hlavním fotoaparátem, ale naopak si užívá jeho schopností. A ty nejsou vůbec špatné, alespoň papírově – základ tvoří 12Mpx snímač se optikou o světelností f/1.79, k ruce mu je 2Mpx kamerka „Night Video“ a zbytek dotváří TOF 3D kamera pro zaznamenávání okolního prostředí ve 3D a ověřování uživatele.

Fotomodul se rozprostírá nad sekundárním displejem a částečně jej obepíná LED půlměsíc, který funguje nejen pro přisvětlení fotografií, ale i jako notifikační dioda. Druhou možností biometrické autentizace je pak použití čtečky otisků prstů, která je vestavěná do čelního displeje.

Vivo NEX: recenze

Displej vpředu, displej vzadu

Co se týče displejů, ten bezrámečkový vpředu se pyšní úhlopříčkou 6,49″, poměrem stran 19:9 a FullHD+ rozlišením, ten sekundární na zádech má úhlopříčku 5,49″, poměr stran 16:9 a klasické FullHD rozlišení. Oba panely jsou typu Super AMOLED, přepínání mezi nimi probíhá gestem tažením třemi prsty do stran. Je však možné využít i oba displeje najednou.

Výkon vlajkového modelu

Vivo NEX Dual Display pohání čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 10 GB RAM, k ukládání dat slouží 128GB úložiště. Telefon se bezdrátově připojí díky LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 a NFC, drátové spojení zajišťuje USB-C konektor, který zároveň slouží k dobíjení 3500mAh akumulátoru. Díky přibalené 22,5W nabíječe má být dobíjení bleskurychlé. Na telefonu běží operační systém Android 9.0 Pie zahalený do prostředí Funtouch OS.

Cena a dostupnost

Vivo NEX Dual Display půjde do prodeje 29. prosince, a to v Číně za cenu 4 999 CNY (asi 16 600 korun bez DPH). O dostupnosti na dalších trzích nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).