Domů » Bleskovky » Vivo chystá rekordně rychlé nabíjení: 4 000mAh baterii dobije za pouhých 13 minut

Vivo chystá rekordně rychlé nabíjení: 4 000mAh baterii dobije za pouhých 13 minut

Příští týden začíná čínská obdoba veletrhu MWC odehrávající se tradičně v Šanghaji. Prezentovat se budou zejména domácí značky, které v rámci akce odhalí své nejnovější technologie. Oppo například na šanghajské MWC přiveze novou poddisplejovou selfie kameru, Vivo zase překvapí ultrarychlým nabíjením.

Vivo

Technologie FlashCharge od Vivo má pracovat s výkonem 120 Wattů, což má stačit na úplné nabití 4 000mAh akumulátoru za pouhých 13 minut. Dosud nejrychleji se v rámci značky nabíjel smartphone IQOO, který díky 44Wattovému adaptéru zvládl dobití z 0 na 100 za 45 minut.

Společnosti Xiaomi a Samsung se letos pochlubily 100W nabíjením, zatím jsme se s ním však nesetkali v komerčně dostupném zařízení. Ani u Vivo neočekáváme, že se 120W nabíjení dočkáme v krátkodobém horizontu, spíše odhadujeme příští nebo přespříští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tomas
Anonym
tomas
Offline

Este ich urobit vymenitelne

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Rychlé nabíjení a podobné BLBOSTI si laskavě můžou vetknout za klobouk, já chci aku o větší kapacitě…

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Tak to chceme všichni, ale i to rychlonabijeni je užitečné.

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

No všichni bohužel ne, mám pocit, že většina lidí už resignovala, raději řeší kdejakou kravinu a každodenní nabíjení berou jako normální :-( Věci jako rychlonabíjení jsou jen k odpoutání pozornosti od toho, že ty kapacity současných akumulátorů jsou VELMI PODPRŮMĚRNÉ…

uni
Uživatel
uni
Offline

Kapacity současných telefonů jsou násobně větší, než tomu bylo dříve…;)

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

To je pravda Uni, ale vývoj článků se zatím i přes občasné zprávy mnoho neposunul a dnešnímu HW přestávají stačit.
Jinak rychlonabijeni od například 15W výše, považuji za výbornou věc, ani ne hodina nabíjení vystačí zas na několik hodin používání.