K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Vivo chystá rekordně rychlé nabíjení: 4 000mAh baterii dobije za pouhých 13 minut

Vivo chystá rekordně rychlé nabíjení: 4 000mAh baterii dobije za pouhých 13 minut

Příští týden začíná čínská obdoba veletrhu MWC odehrávající se tradičně v Šanghaji. Prezentovat se budou zejména domácí značky, které v rámci akce odhalí své nejnovější technologie. Oppo například na šanghajské MWC přiveze novou poddisplejovou selfie kameru, Vivo zase překvapí ultrarychlým nabíjením.

Vivo

Technologie FlashCharge od Vivo má pracovat s výkonem 120 Wattů, což má stačit na úplné nabití 4 000mAh akumulátoru za pouhých 13 minut. Dosud nejrychleji se v rámci značky nabíjel smartphone IQOO, který díky 44Wattovému adaptéru zvládl dobití z 0 na 100 za 45 minut.

Společnosti Xiaomi a Samsung se letos pochlubily 100W nabíjením, zatím jsme se s ním však nesetkali v komerčně dostupném zařízení. Ani u Vivo neočekáváme, že se 120W nabíjení dočkáme v krátkodobém horizontu, spíše odhadujeme příští nebo přespříští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. tomas (neregistrovaný)

  Este ich urobit vymenitelne

 2. Rychlé nabíjení a podobné BLBOSTI si laskavě můžou vetknout za klobouk, já chci aku o větší kapacitě…

  • Tak to chceme všichni, ale i to rychlonabijeni je užitečné.

   • No všichni bohužel ne, mám pocit, že většina lidí už resignovala, raději řeší kdejakou kravinu a každodenní nabíjení berou jako normální :-( Věci jako rychlonabíjení jsou jen k odpoutání pozornosti od toho, že ty kapacity současných akumulátorů jsou VELMI PODPRŮMĚRNÉ…

   • Kapacity současných telefonů jsou násobně větší, než tomu bylo dříve…;)

   • To je pravda Uni, ale vývoj článků se zatím i přes občasné zprávy mnoho neposunul a dnešnímu HW přestávají stačit.
    Jinak rychlonabijeni od například 15W výše, považuji za výbornou věc, ani ne hodina nabíjení vystačí zas na několik hodin používání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *