Domů » Bleskovky » Za týden se dočkáme telefonu s kamerou pod displejem. Která značka získá prvenství?

Za týden se dočkáme telefonu s kamerou pod displejem. Která značka získá prvenství?

Když jsme před dvěma týdny psali o tom, že Xiaomi a Oppo lákají na prototypy smartphonů se selfie kamerkou ukrytou pod displejem, ještě jsme nevěděli, že „ostré“ představení je za rohem.

Z obou zmiňovaných značek zřejmě hotový produkt představí jako první Oppo, které tak plánuje učinit již 26. června na MWC v Šanghaji.

Designový ideál vyvážený kompromisy?

Plánované představení bude vyvrcholením procesu, který k tomuto okamžiku směřoval již několik let. O možnost schovat kameru pod OLED displej se mluví nejméně od té doby, kdy se začaly výrazně zmenšovat rámečky. Selfie kamera se tak stala rušivým elementem, který jsou výrobci nuceni ukrývat do výřezů, „průstřelů“, nebo vysouvacích modulů.

Zakomponování „do displeje“ se tak jeví jako zcela ideální řešení. Z designového hlediska tomu tak bezpochyby i je, čelní strana smartphonů už tak bude moci patřit opravdu čistě jen velké obrazovce. Milovníky selfie fotografie však nové řešení dost možná nepotěší.

OPPO launch poster MWC 2019
Plakát lákající na šanghajské MWC Expo, na němž by se 26. června měl nový přístroj poprvé ukázat světu.

Snímky z takto umístěné kamery jsme ještě neměli možnost vidět, je však nanejvýše pravděpodobné, že jejich kvalita zářná nebude. Kamerka jednak bude vzhledem k umístění miniaturní, ale především bude okolí snímat skrz vrstvu displeje. A ačkoliv je zhasnutý OLED displej průhledný, nelze očekávat, že by optická kvalita byla srovnatelná s opravdu čirým sklem kryjícím čočku fotoaparátu v současnosti.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

Mně by stačilo, kdyby měl apple alespoň druhenství nebo třetěnství… ale místo toho budem další rok čumět na notch a žvejkačku na zádech.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Jihny
Budu ti připadat jako blázen, ale mě se třeba notch celkem líbí, naproti tomu drop neboli kapka, už tolik ne.

Rumová víla
Anonym
Rumová víla
Offline

Každému se líbí něco, ale ten šílený noč, to snad ne.

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Rumova víla
Tak při výběru telefonu, je u mě design na prvních místech a co se líbí mě, jinému třeba ne.
Kdyby se mi One jako celek designové nelíbila, zbavim se jí, nebo ji vůbec nebudu kupovat :-)

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Bojim se ze dalsich par let. Fakt doufam, ze muj soucasny bude drzak a jeste par let me protahne dokud ty telefony zas nebudou z obou stran vypadat tak skvele jako pred Xkem.

M
Anonym
M
Offline

Verim tomu, ze ked pride apple s otrasnym spotakom budes nedasenim bez seba.

Karle
Uživatel
Karle
Offline

Při přípravě umístění kamerky pod displej IPS přišli konstruktéři na to, že ze skla displeje udělají rovnou první optický člen objektivu. Takže to nakonec možná bude zpočátku lepší, než pod OLED.

No a milovníci selfie určitě budou mít k dispozici spousty dalších mobilů s výřezy, průstřely nebo s výklopnými či vyskakovacími kamerkami.