Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Za týden se dočkáme telefonu s kamerou pod displejem. Která značka získá prvenství?

Za týden se dočkáme telefonu s kamerou pod displejem. Která značka získá prvenství?

Když jsme před dvěma týdny psali o tom, že Xiaomi a Oppo lákají na prototypy smartphonů se selfie kamerkou ukrytou pod displejem, ještě jsme nevěděli, že „ostré“ představení je za rohem.

Z obou zmiňovaných značek zřejmě hotový produkt představí jako první Oppo, které tak plánuje učinit již 26. června na MWC v Šanghaji.

Designový ideál vyvážený kompromisy?

Plánované představení bude vyvrcholením procesu, který k tomuto okamžiku směřoval již několik let. O možnost schovat kameru pod OLED displej se mluví nejméně od té doby, kdy se začaly výrazně zmenšovat rámečky. Selfie kamera se tak stala rušivým elementem, který jsou výrobci nuceni ukrývat do výřezů, „průstřelů“, nebo vysouvacích modulů.

Zakomponování „do displeje“ se tak jeví jako zcela ideální řešení. Z designového hlediska tomu tak bezpochyby i je, čelní strana smartphonů už tak bude moci patřit opravdu čistě jen velké obrazovce. Milovníky selfie fotografie však nové řešení dost možná nepotěší.

OPPO launch poster MWC 2019
Plakát lákající na šanghajské MWC Expo, na němž by se 26. června měl nový přístroj poprvé ukázat světu.

Snímky z takto umístěné kamery jsme ještě neměli možnost vidět, je však nanejvýše pravděpodobné, že jejich kvalita zářná nebude. Kamerka jednak bude vzhledem k umístění miniaturní, ale především bude okolí snímat skrz vrstvu displeje. A ačkoliv je zhasnutý OLED displej průhledný, nelze očekávat, že by optická kvalita byla srovnatelná s opravdu čirým sklem kryjícím čočku fotoaparátu v současnosti.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments