Cena:

Vivo chystá extrémně výkonný tablet, přidá se k němu i Oppo a OnePlus

Vivo pad

Při pohledu do segmentu tabletů s Androidem lze nabýt dojmu, že o ně není příliš velký zájem. Zatímco odvětví prémiových tabletů dominuje Samsung, v cenově dostupnějších vodách se přetahují Xiaomi, Lenovo či nově také Realme. Nyní se svou trochou do mlýna chystá přispět čínský gigant Vivo, což ostatně už dříve potvrdil i viceprezident společnosti Hu Baishan.

Vivo pad
Vivo údajně chystá výkonný tablet

Podle informací známého leakera Digital Chat Station připravuje tablet s názvem Vivo Pad, který půjde po krku výkonnému Samsungu Tab S7+. Nabídnout má čipset Qualcomm Snapdragon 870 a baterii s kapacitou 8040 mAh. Vivo ovšem není jediným výrobcem, který chystá výkonný tablet.

vivo pad certification
Registrace ochranné známky u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví

Spekuluje se také o tabletu Oppo Pad, který se má pyšnit Snapdragonem 870, 6 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti či 11“ LCD displejem s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Operačním systémem má poté být Android 11 s nadstavbou ColorOS 12. Oppo Pad by se dále měl chlubit dvěma fotoaparáty s rozlišením 13 a 8 Mpx, baterií s kapacitou 8080 mAh a cenou začínající na 2 000 jüanech (cca 8 599 Kč s DPH).

Kromě Vivo chystá tablet také Oppo a OnePlus

Není vyloučeno, že tablet od Vivo bude disponovat podobnými parametry. Se svým tabletem by měl přijít také další výrobce, který spadal pod koncern BBK Electronics, a to OnePlus. O jeho tabletu se toho alespoň prozatím příliš neví.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.