Realme Pad: první tablet značky láká na tenké tělo, podporu LTE a nízkou cenu

Realme Pad 3 1

Značka Realme dnes v Indii představila svůj vůbec první tablet. Jmenuje se Realme Pad a má přitáhnout pozornost zejména těch, kteří hledají cenově dostupný tablet.

Realme Pad: sympaticky tenké tělo

Realme Pad byl navržen jako základní tablet pro každodenní použití. Tělo tabletu je kovové a potěší příjemně nízkou tloušťkou 6,9 mm. Hmotnost činí 440 gramů, což je na 10,4“ tablet velmi příjemná hodnota.

Realme Pad 5

Čelní stranu zařízení vyplňuje 10,4“ IPS displej s rozlišením 2000 × 1000 pixelů a poměrně tenkými okolními rámečky; zobrazovači patří 82,5 procent čelní plochy. V rámečku je ukrytá přední kamera s rozlišením 8 megapixelů, stejné rozlišení má i hlavní fotoaparát v levém horním rohu zad. Aby byl audiovizuální zážitek úplný, obsahuje tablet hned čtyři reproduktory s certifikací Dolby Atmos.

Realme Pad 1 1

O pohon se stará 12nm čipset MediaTek Helio G80 s osmijádrovým procesorem a grafikou Mali-G52, k ruce mu jsou 3 nebo 4 GB RAM. Vnitřní úložiště dostanete v kapacitách 32 nebo 64 GB, dodatečný prostor lze získat vložením paměťové karty. Volitelně si budete moci zakoupit i variantu se slotem na SIM kartu s podporou sítí 4G, ostatní konektivitu pak zajišťuje Wi-Fi 5 a Bluetooth 5. Překvapivě nechybí ani podpora GPS/Glonass.

Realme Pad 4 1

I přes tenké tělo se dovnitř tabletu podařilo vměstnat 7 100mAh baterii, kterou lze dobíjet výkonem až 18 Wattů. Tablet může sloužit i jako powerbanka, neboť podporuje reverzní nabíjení. Kromě USB-C portu na těle najdete i 3,5mm port pro připojení sluchátek.

Realme Pad 2 1

Cena a dostupnost

Realme Pad seženete v šedé a zlaté barvě, dostupný bude nejprve v Indii od 16. září za následující ceny:

  • Wi-Fi varianta 3/32 GB přijde na 13 999 INR (asi 4 100 korun bez DPH)
  • LTE varianta 3/32 GB přijde na 15 999 INR (asi 4 700 korun bez DPH)
  • LTE varianta 4/64 GB bude stát 17 999 INR (asi 5 300 korun bez DPH)

Na českém trhu se s uvedením tohoto tabletu zatím nepočítá.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku