Vivo chce trhat tabulkové rekordy. Údajně chystá smartphone s 10 GB RAM

Společnost Vivo chce opět oslnit čísly. V minulosti tato čínská značka držela prvenství např. v kategoriích nejtenčí mobil nebo první smartphone s 6 GB RAM, před nedávnem uvedla vůbec první smartphone se čtečkou otisků prstů zabudovanou do displeje (více informací). Ta má být i součástí modelu Xplay7, který má ale bodovat i v jiných tabulkových hodnotách.

Vivo Xplay7 má být vůbec prvním smartphonem vybaveným 10 GB operační paměti. Stranou nechme filosofické úvahy, k čemu by takové množství RAM mělo sloužit, rozhodující bude především ona papírová hodnota, která bude v propagačních materiálech vypadat dobře. Tím ale připravovaný telefon nechceme odsuzovat, excelovat totiž má i v dalších parametrech.

Například má dostat displej se 4K rozlišením, který se bude roztahovat takřka přes celou přední stranu telefonu; zabírat ji má z 92,9 procent. Záda telefonu má okupovat duální fotoaparát se schopností až 4násobného bezztrátového přiblížení, vnitřní paměť má být na výběr v kapacitách 256 a 512 GB. Samozřejmostí je aktuálně nejvýkonnější čipset Qualcomm Snapdragon 845, potěšující je pak zmínka o integrovaném 3,5mm jacku na sluchátka.

Zkrátka Vivo Xplay7 má být nekompromisní vlajkový smartphone, který (pokud přijde na trh) bude mít jednu jedinou vadu – na našem trhu se s ním zřejmě nesetkáme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku