⭐ Přidejte si nás mezi mezi preferované weby, případně nás sledujte v Google Zprávách, nebo na Seznam.cz. Děkujeme za podporu.
Čínský výrobce Vivo zkusí posunout dosud známé hranice. Na trh plánuje vypustit nový vlajkový smartphone, který nabídne 200W nabíjení. Výkonný adaptér má přinést specifikace 20 V / 10 A a půjde s ním nabíjet i starší kousky, a to třeba výkonem 120 W, 80 W a 66 W.
Mnoho dalších informací o chystané novince nemáme, hovoří se jen o kapacitě akumulátoru 4 000 mAh, která je relativně nízká. Díky tomu však půjde snáze demonstrovat výrazný efekt 200W nabíjení. Jednalo by se zatím o nejvýkonnější rychlé nabíjení v běžně prodávaném smartphonu. Do té doby ale bude se 150W dobíjením vést OnePlus 10R a Realme GT Neo 3. Oba nabízí velikost baterie 4 500 mAh a slibují dobití z 0 na 100 % za působivých 17 minut.
Pro srovnání: takový Samsung údajně chystá novou 65W nabíječku, avšak jeho nejlepší modely umí nabíjet maximálním výkonem 45 W. O Applu ani nemluvě, ten alespoň dbá na bezdrátové nabíjení, byť iPhony ho zvládají nejlépe výkonem 15 W. Zatím nejvyšší nabíjecí výkon odhalilo v rámci veletrhu MWC 2022 čínské Oppo, avšak žádný model s touto technologií aktuálně neprodává. Svým 240W adaptérem dokázalo z 0 na 100 % dobít 4500mAh baterii v prototypu za 9 minut.
0 %
Trust Meter
Nakolik věříme tomuto úniku?