Domů » Bleskovky » Válečná sekera zakopána. Samsung se po sedmi letech dohodl s Applem

Válečná sekera zakopána. Samsung se po sedmi letech dohodl s Applem

V roce 2011 Apple zažaloval konkurenční Samsung za nestydaté kopírování designu vlastních produktů. Od té doby se táhnou soudní spory, přičemž poslední verdikt z minulého měsíce zněl nepříznivě pro korejskou firmu – odškodné bylo vyčísleno na 539 milionů dolarů (asi 11,9 miliard korun), což je asi pětina původně Applem požadované částky.

Kopíroval iPhone a bude platit. Soud po letech sporů udělil Samsungu tučnou pokutu

Samsung se proti rozhodnutí soudu ohradil a odmítal částku zaplatit. Dnes však kalifornský soud vydal pro Soudní dvůr prohlášení, v němž informuje, že obě společnosti dosáhly dohody. Zda Samsung nakonec souhlasil se zaplacením pokuty, nebo došlo k usmíření jiným způsobem, v dokumentu zveřejněno nebylo. Ani jedna strana zatím prohlášení nevydala.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).