Domů » Bleskovky » V nové mobilní hře Harry Potter: Magic Awakened vás čeká návrat do Bradavic

V nové mobilní hře Harry Potter: Magic Awakened vás čeká návrat do Bradavic

Společnost Warner Bros. a čínský internetový gigant NetEase představili nový mobilní titul z kouzelnického světa z pera J. K. Rowlingové. Hra s názvem Harry Potter: Magic Awakened se prezentuje jako karetní RPG. V současné době již běží předregistrace, avšak pokud nežijete v Číně, máte smůlu. Hra vychází pod značkou „Portkey Games“, pod níž spadají všechny tituly z kouzelnického světa.

harry potter magic awakened 1

Příběh hry se odehrává několik let po druhé světové válce kouzelníků. Hráči obdrží potvrzení o přijetí do Bradavic, kde v kůži studentů prvního ročníku prožijí neobyčejné kouzelnické dobrodružství. Podle vývojářů nás čeká učení nových kouzel, sestavování týmu společníků, kteří budou stát po našem boku či objevování magických talentů, díky nimž vytvoříte nové kombinace kouzel a rozšíříte tak své taktické možnosti.

Překonají karty rozšířenou realitu?

Nutno však podotknout, že na přesyceném trhu s mobilními hrami se už ztratila nejedna vysoko rozpočtová karetní hra. Ani stále silná značka „Harry Potter“ není zárukou obřího úspěchu či dlouhodobé popularity – stačí se podívat na relativně nedávno vydanou hru s rozšířenou realitou Wizards Unite.

harry potter magic awakened 2

Karetní hra Harry Potter: Magic Awakened bude dostupná na zařízeních s operačním systémem Android a iOS. Jestli se jí dočkají i hráči směrem na západ, není v tuto chvíli jasné.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na