Domů » Bleskovky » Nástupce Pokémon Go? Harry Potter: Wizards Unite zatím v popularitě zaostává

Nástupce Pokémon Go? Harry Potter: Wizards Unite zatím v popularitě zaostává

Minulý měsíc se obrazovky chytrých telefonů dostala očekávaná hra s prvky rozšířené reality Harry Potter: Wizards Unite, kterou má na svědomí vývojářský tým Niantic, autoři hitu Pokémon Go. Spojení úspěšné licence kouzelnického světa s trendem rozšířené reality vzbuzovalo od počátku velká očekávání. Právě v porovnání s Pokémony se však hře zatím nepodařilo upoutat pozornost dostatečného počtu hráčů.

Harry Potter Wizards Unite 5

V App Storu se hra v době psaní článku nacházela na 52. pozici, zatímco její přímý rival se i po třech letech od vydání vyhřívá na sedmém místě. Co se týče výdělečnosti, patří Harry Potterovi na iOS 73. příčka. I v tomto srovnání se vede Pokémon Go výrazně lépe, najdete jej totiž na 15. pozici.

Autoři mají se hrou velké plány

V žádném případě však Harry Potter: Wizards Unite nemůžeme označit za neúspěch. Pokémon Go se stal obrovským hitem prakticky přes noc a zopakovat takový úspěch se jen tak někomu nepovede. Čarování v rozšířené realitě se nemusí stát okamžitým virálním hitem, aby se vývojářům finanče vyplatilo. Hra však bude muset ukázat postupný růst.

Niantic má už nyní plány na několik let dopředu. Právě od pravidelného vydávání nového obsahu si vývojáři slibuji dlouhodobý a stabilní růst. Autoři se navíc nechali slyšet, že spolupracují s několika firmami, s jejichž pomocí budou titul nadále propagovat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na