Domů » Bleskovky » Blizzard oznámil mobilní Diablo Immortal. Nabídne klasickou hratelnost a šestici hrdinů

Blizzard oznámil mobilní Diablo Immortal. Nabídne klasickou hratelnost a šestici hrdinů

Společnost Blizzard Entertainment v rámci letošního Blizzconu oznámila nový díl ze série Diablo exkluzivně pro mobilní platformy. Hra s podtitulem Immortal se objeví na zařízeních s Androidem i iOS. Podle tvůrců půjde o plnohodnotné RPG. Dějově bude hra zasazená mezi události druhého a třetího dílu, které znají hráči z počítačů a konzolí.

Blizzard má na svém kontě řadu legendárních a oblíbených her; zmiňme například strategické série Warcraft a Starcraft nebo střílečku Overwatch. Diablo Immortal je druhým mobilním titulem společnosti. Tím prvním je úspěšná karetní hra Hearthstone. Za vývojem však nestojí přímo zaměstnanci Blizzardu, nýbrž vývojáři čínské společnosti NetEase.

Diablo Immortal Cinematic Trailer

Diablo Immortal se odehrává mezi druhým a třetím dílem série. The Archangel Tyrael je mrtvý a mocný kámen Wordstone byl rozmetán na kousíčky. Ty se stávají zdrojem dávných stvoření, která s pomocí kamene usilují o vládu nad zemí. Hráči budou mít na výběr ze šesti hratelných tříd (Barbarian, Monk, Wizard, Crusader, Demon Hunter a Necromancer) a každá z nich bude obsahovat sadu minimálně dvanácti dovedností.

Blizzard slibuje klasickou hratelnost

Blizzard ujišťuje fanoušky série, že se mohou těšit na autentické akční RPG, které jako by si z počítačových monitorů odskočilo na displeje mobilů a tabletů. Díky speciálnímu dotykovému ovládání mohou hráči vybrat schopnost, nabít ji, zamířit a vypálit jediným gestem palce.

Diablo Immortal Gameplay Trailer

V den vydání bude hra obsahovat devět venkovních oblastí k prozkoumání, jimiž se budou potulovat dosud neviděné potvory a nepřátelé. Vývojáři kladou důraz na sociální aspekt hry, což znamená, že nás stejně jako v případě Hearthstone čeká synchronizace s účtem na Blizzard.net.

Vydání nebude daleko

Konkrétní datum vydaní mobilního Diabla oznámeno nebylo. Už teď je ale možné hru dopředu registrovat na Google Play, což fanouškům pravděpodobně umožní předběžné přístupy do beta testovaní společně se zajímavými herními odměnami.

Diablo Immortal
Diablo Immortal
Cena: To be announced

Z řad dlouholetých fanoušků série zní zatím spíše obavy, které se promítly také do reakcí u přiložených videí. Není divu, když po internetu kolovaly spekulace ohledně oznámení plnohodnotného čtvrtého pokračování. Hře se navíc zřejmě nevyhnou mikrotransakce, a to se milovníkům Diabla nelíbí už vůbec. Vyzkoušíte si Diablo Immortal? Dejte nám vědět do komentářů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments