Domů » Bleskovky » Uživatelé si stěžují na nejnovější iOS. Zbytečně ukončuje aplikace

Uživatelé si stěžují na nejnovější iOS. Zbytečně ukončuje aplikace

Je tomu sotva týden, co Apple vydal aktualizaci iOS 13.2 pro iPhony, která přinesla především dlouho očekávanou funkci Deep Fusion. Kromě té přinesla aktualizace například podporu nových AirPods Pro a další novinky. Dle uživatelů se však zdá, že si aktualizace kromě nadělených funkcí i něco vzala.

Apple iPhone 11 16Nový iOS 13.2 neumí dle uživatelů pracovat s RAM pamětí. Apple se k problému prozatím nevyjádřil.

Na internetu se totiž objevují stížnosti na velmi agresivní ukončování aplikací na pozadí. To se týká především otevřených záložek v prohlížeči v Safari, které se načítají znovu, stejně tak videa na YouTube, kdy aplikace při opuštění „zapomene,“ na jaké video se uživatel díval a vrátí se na hlavní stránku. Problém můžeme potvrdit i na redakčním iPhonu 11 Pro, kdy stačilo přepnout ze sledovaného videa do Spotify a zpět do aplikace YouTube, aby se aplikace ukončila a video bylo ztraceno.

Rychlost vydávání novinek versus kvalita

Vývojář Marco Arment na Twitteru prohlásil, že platforma iOS díky této chybě v RAM managementu v podstatě nenabízí multitasking. Kromě toho si stěžuje na nefunkční stahování na pozadí, kdy se stahování zastaví a soubory se nestáhnou.

Apple na začínající kauzu prozatím nereagoval, přesná příčina tedy zatím není známa. Arment, s odkazem na zdroje přímo v cupertinské společnosti, dodal, že vývojáři nedostávají dostatek času na odstranění chyb v systému. Zdá se, že Apple v současnosti upřednostňuje vydávání nových funkcí v krátkém časovém období namísto jejich vydání o něco později, avšak řádně otestovaných.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Aha. Agresivní taskmanazer v podání Applu😁

Kajo
Anonym
Kajo
Offline

S takymi problemami som bojoval v roku 2011 s lumiami a WP7…