Domů » Bleskovky » Withings má hodinky s EKG: stojí čtvrtinu Apple Watch a vydrží rok

Withings má hodinky s EKG: stojí čtvrtinu Apple Watch a vydrží rok

Jeden z největších veletrhů spotřební elektroniky, americký CES, je ideální příležitostí pro malé i velké společnosti představit lidem, co je v letošním roce může čekat. Tuto příležitost využila také znovuobnovená francouzská společnost Withings, která se soustředí na výrobu zdravotního příslušenství a hybridních hodinek pro běžné uživatele. Na letošním CESu představili hned dvojici chytrých hybridních hodinek, kterou doplnili o tlakoměr.

Withings Move

První z trojice novinek, hybridní hodinky Withings Move, zaujmou především nízkou cenou 70 dolarů (cca 1 600 korun) a možností přizpůsobit si finální produkt podle vašich představ. Můžete tak sáhnout po konzervativních i odvážných barevných kombinacích. Předností je také výdrž až 18 měsíců, vodotěsnost do 50 metrů či měření spánku.

Withings Move ECG: za zlomek ceny Apple Watch

Druhá novinka, hybridní hodinky Withings Move ECG, se chystá do prodeje za cenu 130 dolarů (cca 2 900 korun) a nabídne funkci dosud exkluzivní pro chytré hodinky od Applu – měření EKG. Kromě o nižší ceny oproti Apple Watch 4 (recenze) se hodinky mohou pochlubit také dlouhou výdrží na baterku, která by měla atakovat neuvěřitelných 12 měsíců. Samozřejmě nechybí ani měření spánku či vodotěsnost do 50 metrů. Apple Watch Series 4 u nás startují na 11 290 Kč, cena Withings Move je tedy téměř čtvrtinová.

Withings BPM Core

Poslední novinkou je chytrý tlakoměr. Ten vám díky několika různým senzorům, mezi které patří třeba elektrody pro měření EKG či digitální stetoskop, pomůže lépe monitorovat zdraví vašeho srdce. Vše pak synchronizuje s aplikací Health Mate, z níž data můžete sdílet třeba se svým lékařem. Tlakoměr se začne prodávat za cenu 250 dolarů (cca 5 600 korun), což není zrovna málo. Na druhou stranu se nejedná o zařízení, které měníte každý rok.

Všechny novinky od Withings půjdou do prodeje v průběhu druhého kvartálu letošního roku s výjimkou hodinek Move, které se začnou prodávat už 5. února v základních barvách. Vlastní barevné kombinace budou přibývat v průběhu letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

  1. Jsi bude koupat hodinky na rok? ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).