Už i v Applu létají výpovědi. Propouštění není tak masivní jako u konkurence

high-angle view of city
  • Velké technologické firmy v uplynulých měsících propustily desítky tisíc zaměstnanců 
  • Apple se tomu snažil vyhnout a peníze šetřil v jiných oblastech
  • Nyní ale přistoupil k propuštění části zaměstnanců z obchodního oddělení 

V podstatě už od loňského roku se objevují zprávy o masivním propouštění v technologickém sektoru. To se zatím v největší míře dotýkalo firem, jako je Google (12 tisíc propuštěných), Amazon (27 tisíc propuštěných), Meta (21 tisíc propuštěných) nebo Microsoft (10 tisíc propuštěných). O důvodech, proč se podobné opatření zatím vyhýbalo Applu jsme připravili samostatný článek. Nyní ale k podobným krokům v menším měřítku musela přistoupit i firma z Cupertina.

Podle agentury Bloomberg o práci přijde menší počet lidí z oddělení, které se stará o maloobchodní prodejny značky. Do konce týdne však mohou zažádat o jinou pracovní pozici. Pokud budou chtít přesto skončit, mají nárok na čtyřměsíční odstupné.1800 900 iPhone 14 Pro deep purpleNepřehlédněte

Apple vyjednal fotoaparáty do iPhonů za směšnou cenu. Přesto se mu to může vymstít

Ekonomická situace nejen v technologickém odvětví není dobrá a také Apple tedy musí začít šetřit. Ačkoliv podle CEO Tima Cooka je propouštění zaměstnanců až poslední možností, i na ni již v malém měřítku dochází. Už v minulosti však Apple ukončil spolupráci s některými externími pracovníky a pozastavil nábor nových zaměstnanců. Taktéž docházelo k odložení vyplácení prémií nebo snížení rozpočtů na pracovní cesty.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku