TOPlist

Meta plánuje další obří propouštění. Na stole je 10 000 výpovědí

people doing office works
  • Meta tento měsíc propustí přibližně 10 tisíc zaměstnanců
  • Oznámil to Mark Zuckerberg ve svém příspěvku na Facebooku
  • Jedná se o druhou velkou vlnu propouštění za posledních 6 měsíců

Velké technologické společnosti nezažívají nejlepší období. Koncem loňského roku některé firmy byly nuceny propouštět, jako kupříkladu Twitter, naproti tomu Apple a Amazon pozastavily nábory nových zaměstnanců. Propouštění se nevyhnulo ani společnosti Meta, pod kterou spadají například největší sociální sítě světa Facebook a Instagram. O práci před Vánoci přišlo okolo 11 tisíc zaměstnanců.

Jak se zdá, ani toto obří rozdávání výpovědí nestačí. Dnes na svém facebookovém účtu zveřejnil generální ředitel Mark Zuckerberk informaci, že Meta propustí dalších 10 tisíc zaměstnanců v následujících měsících a kromě toho také uzavře přibližně 5 000 volných pracovních míst. Důvodem je vyhlášený „rok efektivity“, který má za úkol zefektivnit fungování firmy. Mimo zaměstnanců už například z Facebooku a Instagramu z úsporných důvodů zmizí NFT.Logo společnosti MetaNepřehlédněte

Meta následuje Twitter. V plánu je další masivní propouštění

„Bude to náročné, ale není zde jiná možnost. Propouštění znamená dát sbohem talentovaným a nadšeným kolegům, kteří byli součástí našeho úspěchu. Byli naplno oddáni naší misi a já jsem jim osobně vděčný za všechno jejich úsilí,“ napsal Zuckerberg. Meta před oběma vlnami propouštění zaměstnávala přes 87 tisíc lidí, a jaký dopad bude mít snížení stavu zaměstnanců na fungování společnosti, není prozatím jasné.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku