Domů » Bleskovky » Útok na Windows? Kód Androidu N naznačuje podporu práce v oknech

Útok na Windows? Kód Androidu N naznačuje podporu práce v oknech

Na konci loňského roku se objevily první náznaky toho, že by Google mohl sloučit své operační systémy Chrome OS a Android. Jako základ by patrně posloužil ten rozšířenější z nich, ovšem k jeho použití na počítači mu chybí možnost práce s více okny najednou. Chystaný Android N již ve svém preview obsahuje funkci, která umožňuje spouštět dvě aplikace bok po boku, ovšem v jeho kódu se nacházejí i zajímavější střípky.

Sloučení Androidu a Chrome OS? Možná už za dva roky

Ve skrytých řádcích se dají nalézt položky jako „experimental freeform windows“ mód, či zmínka o virtuálních tlačítkách pro zavření a minimalizování aplikace. Google ostatně okenní režim částečně přiznává přímo na svých stránkách pro vývojáře, kde uvádí, že výrobci zařízení s většími displeji budou moci zapnout freeform mód, v němž bude uživatel moci měnit velikost každé aktivity nad rámec režimu rozdělené obrazovky. Aktuální sestavení Androidu N zatím neumožňuje tuto položku aktivovat, možná se však dočkáme v některém ze sestavení příštích.

remix_os_storyRemix OS

Práci v oknech je aktuálně možná například v systému Remix OS, který je upraveným Androidem pro použití na PC (více informací). Implementace okenního režimu přímo do Androidu by na smartphonech sice valný smysl nedávala, za to by jej ocenili například současní majitelé Chromebooku Pixel. Google by tímto krokem navíc naznačil, že si otevírá vrátka do světa konvertibilních tabletů a možná také stolních počítačů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments