Domů » Bleskovky » Remix OS 2.0: Modifikovaný Android pro počítače je volně ke stažení

Remix OS 2.0: Modifikovaný Android pro počítače je volně ke stažení

Přemýšleli jste, jaké by to bylo, mít na svém počítači nainstalovaný operační systém Android? Společnost Jide Technology, která vzešla z bývalých zaměstnanců Google, má řešení, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Jmenuje se Remix OS a poprvé jsme se s ním setkali v „kickstarterovém“ minipočítači Remix Mini (více informací). Na rozdíl od klasického Androidu je však Remix OS připraven na velké displeje a práci s více okny.

   

Uživatelské prostředí systému je podobné systému Windows; nechybí plocha, notifikační centrum či hlavní panel zobrazující spuštěné aplikace. Hlavním benefitem je ale bezesporu možnost spouštět aplikace v oknech, přičemž každé okno obsahuje známé záhlaví s tlačítky pro minimalizaci, maximalizaci a zavření. Takových oken je možné mít otevřeno hned několik a vybrané aplikace spolu dokáží spolupracovat, například je možné přesouvat soubory a složky mezi dvěma okny správce souborů.

U vybraných souborů si můžete vybrat, ve které aplikaci se mají spouštět, systém také podporuje známé klávesové zkratky jako ctrl + x / c / v, což oceníte například v aplikacích Office od Microsoftu. Spolu s nimi si můžete nainstalovat kteroukoliv ze 1,6 milionů aplikací v Google Play, ten však součástí systému kvůli licenčním podmínkám Google není.

     

Remix OS ve vývojářské verzi si můžete stáhnout odsud ze stránek Jide Technology, balíček má velikost zhruba 700 MB a můžete jej z flashdisku nabootovat v podstatě v libovolném počítači. Vzhledem k tomu, že se nejedná o finální verzi systému, musíte počítat s chybami, které se mohou v průběhu používání vyskytnout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
86 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments