Domů » Bleskovky » Ultrarychlé nabíjení výkonem 100 Wattů? Šéf Xiaomi prozradil, jaké překážky je nutné překonat

Ultrarychlé nabíjení výkonem 100 Wattů? Šéf Xiaomi prozradil, jaké překážky je nutné překonat

Výrobci smartphonů, zejména ti čínští, se v poslední době předhánějí v tom, kdo přijde s rychlejším dobíjením, patrně největší iniciativu v této oblasti vyvíjejí značky Oppo a Xiaomi. Druhá jmenovaná firma loni v březnu prezentovala prototyp smartphonu s 4 000 mAh baterií, kterou se díky nabíječce s výkonem 100 Wattů podařilo dobít za pouhých 17 minut.

Xiaomi 100W Super Charge Turbo | 4000mAh Battery Charged in 17 Minutes!

100 Wattů v telefonech? Hromadná výroba byla zahájena

Aby bylo možné technologii Super Charge Turbo nasadit do běžného provozu, je zapotřebí zvážit pět technických překážek. Na čínskou mikroblogovací síť Weibo je vypsal viceprezident Xiaomi Lu Weibing:

Ztráta kapacity baterie: při rychlém nabíjení je produkováno velké množství tepla, což současným akumulátorům vadí a rychleji ztrácejí svoji maximální kapacitu. U nabíjení výkonem 100 Wattů je úbytek kapacity o 20 procent rychlejší než u standardu Power Delivery s výkonem 30 Wattů.

Technická implementace: nabíjení výkonem 100 Wattů vyžaduje ultravýkonný adaptér poskytující vysoké napětí

Dlouhodobá výdrž: Xiaomi chce, aby byla technologie Super Charge Turbo udržitelná a nevyužívala pouze současné zdroje

Bezpečnost: pochopitelně před tak vysokým výkonem je zapotřebí „uchránit“ veškeré komponenty telefonu, včetně základní desky, akumulátoru i baterie. Xiaomi prý pracuje s několikanásobnou ochranou

Více scénářů nabíjení: Xiaomi také neuvažuje pouze o kabelovém nabíjení, ale i o bezdrátových technologiích a jejich kombinací

charging

Z výše uvedeného se zdá, že 100W nabíjení nás v dohledné době nečeká, ovšem Lu Weibing je poměrně optimistický – zdá se, že výše uvedené překážky již dokázalo Xiaomi překonat, neboť technologie Super Charge Turbo se údajně nachází v počáteční fázi hromadné výroby a lze ji v budoucnu očekávat. U blížícího se Xiaomi Mi 10 Pro ale očekáváme pomalejší nabíjení s maximálním výkonem 66 Wattů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments