Udělej si sám. Na světě je první iPhone s USB-C portem

iphone usb c

Apple možná bude nucen už za dva roky vyrábět své iPhony s nabíjecím portem USB-C. Alespoň to tak vypadá podle návrhu Evropské komise, která chce mít ve všech smartphonech a dalších mobilních zařízeních jednotný nabíjecí konektor. Fanoušci Applu by se rozhodně nezlobili, Apple používá USB-C u svých tabletů i notebooků, takže se přechod ze zastarávajícího Lightningu přímo nabízí. Jeden z fanoušků jablečných telefonů se rozhodl nečekat a výměnu konektoru si zajistil svépomocí.

iPhone X s USB-C? Vypadá, jako by jej vyrobil sám Apple

Nutno podotknout, že tento projekt patří do vysoké školy kutilské a nezvládne jej jen tak někdo. Youtuber Key Pillonel na něm pracoval několik měsíců předtím, než získal magisterský titul v oboru robotiky ve Švýcarském federálním technologickém institutu v Lausanne.

World's First USB-C iPhone

Zvolený postup zní poměrně jednoduše, Pillonel rozkuchal přechodku z USB-C na Lightning, zaměnil na ní konektory (samce na samice a naopak) a svůj výtvor osadil na testovací desku. Úspěch se dostavil jen částečně, ještě bylo zapotřebí provést několik úprav, aby byla zajištěna reverzibilita USB-C.

The USB-C iPhone Mod - Proof of Concept

Kutil svůj postup postupně doplňuje na svůj blog a zároveň vydává nová videa na YouTube, ovšem už ještě před zveřejněním celého návodu prozradil konec celé detektivky – věc se podařila a jeho iPhone X vypadá, jako by měl USB-C port přímo z výroby. Nás hlavně zajímá, jak se mu podařilo nacpat vyvinutou přechodku přímo do těla iPhonu, na celý postup si ale musíme ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku