Domů » Bleskovky » U mobilů to nekončí. Samsung chystá notebook se skládacím displejem

U mobilů to nekončí. Samsung chystá notebook se skládacím displejem

Chytré telefony jsou na pohled již několik let relativně stejné, nejvíce se vyvíjí jejich vnitřnosti, roste výkon a teprve nedávno se začal měnit i design. Přišlo na řadu zmenšování rámečků a snaha co nejvíce využít přední stranu zařízení. U notebooků se na tento posun stále čeká, ačkoliv například Dell se svým modelem XPS již několik let ukazuje, jak se dá zmenšit půdorys zařízení i při zachování stejné velikosti zobrazovací plochy. Je však více než pravděpodobné, že brzy nás již nebudou trápit rozměry pevně dané šasi výpočetní techniky – výrobci se totiž začínají pouštět do skládacích displejů.

Samsung v pondělí na konferenci Notebook Flash ohlásil, že pracuje právě na laptopu s touto funkcionalitou. Jakým konkrétním způsobem bude tento výrobní oříšek vyřešen prozatím nevíme, potěšující však je, že by se mělo jednat o AMOLED panely. Příští měsíc by však měla korejská společnost odhalit svůj první skládací telefon, který by mohl napovědět, jakým směrem se Samsung vydá i u notebooků.

Bude podobný princip využit i u chystaného notebooku?

Skládací displeje mají uživatelům přinést větší variabilitu využití přenosných zařízení. U notebooků se jedná o možnost volit mezi menší velikostí displeje (a tedy i půdorysu), aby zařízení příliš nepřekáželo při práci v terénu a větší velikostí na místech, kde není třeba šetřit s prostorem. Na skládacím 13″ tabletu již prý pracuje i Lenovo.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments