U mobilů to nekončí. Samsung chystá notebook se skládacím displejem

Chytré telefony jsou na pohled již několik let relativně stejné, nejvíce se vyvíjí jejich vnitřnosti, roste výkon a teprve nedávno se začal měnit i design. Přišlo na řadu zmenšování rámečků a snaha co nejvíce využít přední stranu zařízení. U notebooků se na tento posun stále čeká, ačkoliv například Dell se svým modelem XPS již několik let ukazuje, jak se dá zmenšit půdorys zařízení i při zachování stejné velikosti zobrazovací plochy. Je však více než pravděpodobné, že brzy nás již nebudou trápit rozměry pevně dané šasi výpočetní techniky – výrobci se totiž začínají pouštět do skládacích displejů.

Samsung v pondělí na konferenci Notebook Flash ohlásil, že pracuje právě na laptopu s touto funkcionalitou. Jakým konkrétním způsobem bude tento výrobní oříšek vyřešen prozatím nevíme, potěšující však je, že by se mělo jednat o AMOLED panely. Příští měsíc by však měla korejská společnost odhalit svůj první skládací telefon, který by mohl napovědět, jakým směrem se Samsung vydá i u notebooků.

Bude podobný princip využit i u chystaného notebooku?

Skládací displeje mají uživatelům přinést větší variabilitu využití přenosných zařízení. U notebooků se jedná o možnost volit mezi menší velikostí displeje (a tedy i půdorysu), aby zařízení příliš nepřekáželo při práci v terénu a větší velikostí na místech, kde není třeba šetřit s prostorem. Na skládacím 13″ tabletu již prý pracuje i Lenovo.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

  1. Petr (neregistrovaný)

    Ja nevim. :D ale proste mobil ohejbaci zatim se me to moc nelibi nedokazou doladit normalni placky na toz ohejbaky :) uvidime jak se jim to povede prvni kusy budou asi dost chybove atd… a co teprve notasy :D jako stejne ruce zakryjou klavesnicovou cast takze na to misto display moc nepatri ? :/ nevim

  2. Pavel (neregistrovaný)

    Přesně tak… telefony jsou čím dál horší co do základních vlastností – např. schopnost držet se signálu. Zatímco 15 let starý siemens nemá na chalupě nejmenší problém držet se signálu, Samsung Galaxy note vůbec nezvládá, problémy se signálem často. Telefony mají čím dál horší reproduktory, mikrofony.. ale každý rok nás zaplaví novými neodladěnými sračkami a vymýšlejí nové a nové kraviny (jak dlouho asi ten ohebný display vydrží). Koho to zajímá kromě několika pubertálů a adolescentů, kteří odvíjejí svůj sociální status od posledního nového modelu. Pro každého, kdo potřebuje efektivní telefon s perfektními základními funkcemi pro práci je současná situace s tzv. chytrými telefony zoufalá. Nejsou schopni zvládnout to základní – psát efektivně sms (když si přečtete co neschopný chytrý telefon – spec. Samsung galaxy s vaší smskou udělal, jak inteligentně ji opravil, musíte vše psát znovu…) . Jsou to jen marketingové podvody a parádičky, které ve skutečnosti nepřinášejí nic použitelného… !

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel