Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy F: patent odhaluje možnou podobu skládacího smartphonu

Samsung Galaxy F: patent odhaluje možnou podobu skládacího smartphonu

Už za tři týdny se odehraje vývojářská konference Samsungu, na které bude s největší pravděpodobností poodhalen první skládací smartphone korejského výrobce. Z vyjádření šéfa mobilní divize Samsungu DJ Koha víme, že se bude jednat o zařízení, které se ve složeném stavu vejde do kapsy, zatímco po otevření nabídne funkčnost tabletu s velkou obrazovkou připravenou na multitasking. Jak by mohl takový ohebný tablet vypadat, ukazuje následující obrázek z patentové přihlášky (celou si ji můžete prolistovat na webu LetsGoDigital.org).

Patent Samsungu napovídá, jak by mohlo nové futuristické zařízení vypadat…
Patent Samsungu napovídá, jak by mohlo nové futuristické zařízení vypadat…

Displej, který ohnete v obou směrech

Zařízení na obrázku má mít displej, který má být možné ohnout v obou směrech, tedy dovnitř i ven. Citlivé bude zejména ohýbání dovnitř, a to kvůli ponechání potřebného rádiusu; současné technologie totiž nedovolují ohnout displej jako papír.

Ilustrační obrázek
Budoucnost je podle Samsungu v ohebných displejích

Dění na obrazovce se má přizpůsobovat způsobu otevření. Okraje displeje mají být chráněny kovovými kryty, pod nimiž se má nacházet většina vnitřních komponent.

Samsung láká na odhalení ohebného telefonu. Nabídne displej s velikostí tabletu

Patent byl podán u WIPO (World Intellectual Property Organization) letos v dubnu, zveřejněn byl v tomto měsíci, takže se jedná o velmi aktuální informaci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments