Domů » Bleskovky » Twitter zavede předplatné Blue. Kolik bude stát a jaké výhody nabídne?

Twitter zavede předplatné Blue. Kolik bude stát a jaké výhody nabídne?

Nejnovější verze systému iOS zakazují aplikacím sledovat chování uživatele na internetu, pokud jim to výslovně nedovolí. Tato praxe doslova likviduje byznys platformám, které jsou založené na využívání těchto dat k zasílání cílené reklamy. O příjmy tak přichází nejen Facebook, ale například i Twitter, který před nedávnem doplnil do své aplikace výzvu, aby si uživatelé sledování zapnuli. Provozovatelé Twitteru budou chtít výpadek v příjmech zacelit jinou cestou.

Twitter Feature

Twitter Blue: připlatíte si za bonusové funkce?

I když to provozovatelé Twitteru zatím oficiálně neoznámili, ve vrcholných fázích přípravy je zavedení předplatného, které do služby přidá některé nové funkce. Služba se bude jmenovat Twitter Blue a někteří majitelé iPhonů ji již vidí jako dodatečný nákup v App Store s cenou 3 dolary (89 korun). Twitter Blue zatím ještě koupit nejde, ale díky kódu aplikace se již podařilo odhalit některé z bonusových funkcí.

Twitter

Mezi chystané novinky patří například možnost rychle vrátit omylem odeslaný tweet, podobně jako to například umí Gmail s emaily. Časové okno pro rychlé vrácení bude nastavitelné.

Twitter 2

Nová bude i kolekce záložek, ve které bude možné všemožně třídit a kategorizovat oblíbené tweety ke snadnému pozdějšímu vyhledání. Tweety bude možné rozmisťovat do různých složek.

Twitter pro předplatitele také přinese čtecí mód pro pohodlnější čtení delších tweetů či výrazně lepší možnost personalizace. Uživatel si bude moci vybrat jinou ikonu aplikace nebo barevný motiv.

Kdy bude služba Twitter Blue spuštěna a zda se tak stane v jeden den globálně, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Další věc, za kterou může Apple.

 2. Nešlo by to financovat omezeným limitem příspěvků za den s možností placeného navýšení?

 3. Tenhle odpad jsem nedavno zrusil.

 4. Nějak nemám potřebu financovat ušlé zisky z nevyžádaných reklam. Naopak vítám krok Applu a povolovat šmírování opravdu nebudu.

 5. Předevčírem jsem smazal Facebook a Instagram, den předtím Twitter. Podporovat reklamy, sledování a cenzuru fakt nehodlám.
  Děkuji, ale tohle fakt ne.

  • Sympatický krok od Applu, tohle se jim fakt povedlo. Myslím, že je potřeba udělat přítrž prodeji osobních dat za cenu aplikace zdarma.
   Myslím, že ve facebooku a twitteru musí z tohohle solidně soptit, protože Apple dává uživatelům na výběr, buď si zaplaťte, povolte reklamy nebo nepoužívejte. Což tyhle společnosti nikdy nedokázali a brali data lidí za samozřejmost.

  • _qam_
   Abych pravdu řekl, tento přístup jsem od Aple nečekal. A velmi pozitivně mne překvapili. Máš prostě na výběr. A to vnímám jako cestu správným směrem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).