Domů » Bleskovky » Tweet z iPhonu přijde zaměstnance Huawei draho. Přitom za něj může čínská cenzura

Tweet z iPhonu přijde zaměstnance Huawei draho. Přitom za něj může čínská cenzura

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej (toho zařízení používej). Toto rčení by mělo být pravidlem pro marketingová oddělení všech mobilních výrobců, aby se v budoucnu nestávaly takové přešlapy, jako se naposledy stal firmě Huawei. Ta zaslala novoroční přání na Twitter z iPhonu, což nezůstalo bez povšimnutí veřejnosti, a ani vedení firmy.

Viceprezident společnosti a ředitel představenstva Chen Lifang rozeslal 3. ledna interní zprávu, v němž uvádí, že novoroční incident značce způsobil škodu. Viníci tak neujdou potrestání, dvěma zodpovědným zaměstnancům má být snížena měsíční mzda o 5 000 juanů (asi 16 400 korun) a v hierarchii společnosti spadnou na nižší pracovní pozici. Kromě toho bude na 12 měsíců zmrazen plat řediteli digitálního marketingu.

Za vše může velký čínský firewall

Nejvíce paradoxní je ale fakt, jak k situaci s iPhonem došlo. Marketingové oddělení údajně plánovalo odeslat novoroční přání z počítače jako obvykle, jenomže kvůli velkému čínskému firewallu je v těchto situacích zapotřebí využívat připojení přes VPN. To ovšem v danou chvíli nebylo kvůli chybě možné, a tak sáhli po iPhonu s roamingovou SIM kartou, aby se podařilo zprávu do půlnoci odeslat. Pro dobrotu na žebrotu…

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. To preci neni žádné pro dobrotu na zebrotu.. Vy jste ale matlaci.. Vic pokroucene to už prezentovat nemůžete… Maj tam mit svuj tel a ne iphone s roamingem..

    • Matlák seš ty. Ten zaměstnanec se jen snažil vyřešit problém kvůli čínské cenzuře a takhle se mu dostalo vděku.

    • Není matlák. Jaký problém by byl přehodit simku do jiného „správného“ telefonu. Takto je to fakt velký trapas.

  2. Tak nejak pochybuju, ze by absolutne nebyli schopni najit nejaky Huawei telefon. Navic tenhle typ tweetovaci ostudy je uz radne proflakly a clovek by cekal, ze to budou vedet.

    Na druhe strane – lidi z marketingu – myslim, ze uz ve „Stoparove pruvodci po Galaxii“ byl o podobnych trefny postreh – neco o „bande nemyslicich idiotu co za revoluce pujdou prvni ke zdi“. :-)

  3. Toho už nenajdou..

  4. Štěstí přeje připraveným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).