Domů » Bleskovky » Drobný přešlap Huawei: novoroční přání odeslali z iPhonu

Drobný přešlap Huawei: novoroční přání odeslali z iPhonu

Ke konci roku mnozí výrobci mobilních telefonů zveřejňují novoroční přání na Twitteru a podobných sociálních sítích. Ne vždy se ovšem zadaří a novoroční přáníčko reklamní oddělení publikuje bez rozmyslu ze zařízení konkurence.

Huawei si omylem zajistilo nebývale vysokou publicitu svého přání

Své o tom ví Samsung a nově také Huawei. Technologický bloger a youtuber Marques Brownlee z Youtube kanálu MKBHD si toho povšiml a ihned postoval čerstvý přeslap z dílny světové dvojky na Twitteru s řádně zvýrazněným faux pas.

Netrvalo dlouho a třaskavý tweet byl smazán a nahrazen na slovo totožnou zprávou, tentokrát však z jiného zařízení. Aby tomu nebylo málo, čínská jednička publikovala odpověď na kanálu MKBHD, kde ubezpečovala, že spolu s konkurencí se podílí na tvorbě „plně propojeného inteligentního světa“.

Myslíte si, že trend uveřejňování propagačních materiálů „via Twitter for iPhone“ někdy ustane a výrobci si dají příště pozor anebo je to boj s větrnými mlýny? Za názor budeme rádi v komentářích.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

20 komentářů

 1. Asi testují iPhony. Těžko říct.

 2. Jak nejlepe poznat konkurenční produkty, než je aktívne používat a premyslet, čo udelat jinak nebo lepe…

  • Tak Twitter na iOS a Twitter na Androidu bude dost podobný:)

  • Ach jo. Uni, to záření fakt bylo asi moc co?

  • Jako z cellularu v prodejnách? Ale no tak, přeci každý ví, že tam nejsou vložené SIMky;) Tedy až na odborníky tady….:D

 3. “Myslíte si, že trend uveřejňování propagačních materiálů „via Twitter for iPhone“ někdy ustane a výrobci si dají příště pozor anebo je to boj s větrnými mlýny? Za názor budeme rádi v komentářích.“

  facepalm

 4. V poradku, prave meli iPhone na okopirovani, tak ho zrovna pouzili…

 5. Ano Twitter na android vypadá jako na iPhone ale na iPhonu je asi 200x líp optimalizovaná, na androidu vám za chvilku cukaj i oči jak se to trhá? a těch aplikací je bohužel víc a to je ten hlavní rozdíl mezi iOS a android, jen spousta lidí to pořád nechce pochopit.

  • ….a o jakém iOS mluvíš? 10, 11 nebo 12? Když potřebuješ něco vypočítat nesmíš použít 10, když nejsi na WiFi, nesmíš použít 12, když chceš použít iPhone nesmíš tam mít 11… Možná jsem ty chyby přiřadil k špatným verzím, ale za poslední 2 roky jich bylo tolik, že si to snad nikdo nemůže pamatovat…

  • Teď mám 12.1.2 a věř že žádné problémy nepozoruji já neměl problém ani s iOS 11, po iPhonu 7 jsem se vrátil k androidu(oneplus 6t)a vydržel jsem to čtrnáct dní, ta kvalita aplikací je bohužel často propastná, jinak ten android v oneplusku šlape fajn ale bohužel ta neodladěnost aplikací mě donutila opět pořídit iPhone

  • Jeremy Eric Nowak

   vsak on i android jich mel za posledni dva roky na pixelech vic nez dost.. od prekopirovaneho vyrezu, pres vypnuti rychlonabijeni po nemoznost spustit kameru..

  • Pert: Jedna chyba ovlivnujicich setinu procenta a uz z toho delas problem cele platformy. Pro 99.99% uzivatelu jak twitter na iOS10, tak 11, tak 12 je proste lepe optimalizovany nez u Androidu.

 6. Na Key2 mi beží firemni Twitter naprosto bez problému ci zaseku a to ho využívam cca 10h denne.
  Mam pocit, že jsi nikdy zadné výkonnejší zarizeni s robotem nevlastnil nebol asi levný krap podle ktereho soudis. Spíše to vidím na hate a modlu aapl. Na Key2 jsem presel z Xs. A mohu rici, že je pro mne App Twitteru na robotu privetivejsi, tak jako online PS, ktery taktez hrajú denne.

  • Myslíš že oneplus 6t a nebo note9 já málo výkonný?Zkus rychle scrollovat a uvidíš o čem mluvím, ale ať si používá každý co chce, jen jsem řekl můj názor ?

  • Zkusil jsem a nic se neseka. Možná zkus Key2 a uvidíš, že to tak není. Dalsi problém muze byt v rýchlosti načítaní dat. U mne vše ok

 7. Já myslím že se chtěli víc zviditelnit a ukázat se.

 8. Nemůžu si pomoct, ale nevidím nikde žádný přešlap. Prostě to poslal někdo, kdo měl v ruce zrovna iPhone. Vytvořeno to pravděpodobně také nebylo na ničem od Huawei, tomu se nikdo nediví?

 9. No, firemní kodex není zrovna pí…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).