Drobný přešlap Huawei: novoroční přání odeslali z iPhonu

Ke konci roku mnozí výrobci mobilních telefonů zveřejňují novoroční přání na Twitteru a podobných sociálních sítích. Ne vždy se ovšem zadaří a novoroční přáníčko reklamní oddělení publikuje bez rozmyslu ze zařízení konkurence.

blank

Huawei si omylem zajistilo nebývale vysokou publicitu svého přání

Své o tom ví Samsung a nově také Huawei. Technologický bloger a youtuber Marques Brownlee z Youtube kanálu MKBHD si toho povšiml a ihned postoval čerstvý přeslap z dílny světové dvojky na Twitteru s řádně zvýrazněným faux pas.

Netrvalo dlouho a třaskavý tweet byl smazán a nahrazen na slovo totožnou zprávou, tentokrát však z jiného zařízení. Aby tomu nebylo málo, čínská jednička publikovala odpověď na kanálu MKBHD, kde ubezpečovala, že spolu s konkurencí se podílí na tvorbě „plně propojeného inteligentního světa“.

Myslíte si, že trend uveřejňování propagačních materiálů „via Twitter for iPhone“ někdy ustane a výrobci si dají příště pozor anebo je to boj s větrnými mlýny? Za názor budeme rádi v komentářích.

Autor článku blank
Matěj Valošek
Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

Kapitoly článku