Domů » Bleskovky » Turisté uvízli na širém moři. Životy jim zachránil voděodolný iPhone

Turisté uvízli na širém moři. Životy jim zachránil voděodolný iPhone

Apple Watch už za dobu své existence jistě několik životů zachránily, nyní se to povedlo také iPhonu. Během výletu do Japonska se Rachel Nealová plavila se svými přáteli navštívit ostrov u pobřeží Okinawy. Loď se však na rozbouřených vlnách a cestující byli nucení skočit přes palubu.

Neilová pro The Today Show uvedla, že na podobné výlety vozí cestovní tašku, kterou má stále u sebe. Měla v ní mimo jiné svůj telefon stejně jako mobily jejích přátel. Po skoku do vody pro ně rychle sáhla do tašky, aby mohla zavolat pomoc. Zařízení jejího přítele již voda stačila poškodit, vlastní iPhone však Rachel nezklamal.

Dron zachránil seniorovi život. Našel ho dříve než vrtulník

Díky tomu mohla přivolat na pomoc bezpečnostní složky. Japonská pobřežní hlídka Neilovou i její přátele zachránila přibližně po devadesáti minutách. „Mít s sebou cestovní tašku je pro mě přirozené. Mám ji v autě, doma i na cestách. Vzala jsem tašku, nasadila si záchrannou vestu a prostě skočila. Telefon mého přítele nefungoval, můj naštěstí ano,“ uvedla Neilová v rozhovoru.

Není jasné, jaký model iPhonu Neilová používá. Telefony od Applu začaly být voděodolné od iPhonu 7. Po kontaktování bezpečnostních složek navíc natočila Neilová video, které mimo jiné zachycuje přílet pobřežní stráže a následné vytahování lidí z vody. Pozoruhodného příběhu si všiml také šéf Applu Tim Cook. Dokonce ho sdílel na svém Twitteru.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

19 komentářů

 1. To mi jednou zachránila vodě odolnost Galaxy S7 na gumovém člunu.

  • imperator

   Akorát ti ten príbeh nevyzdieľa Cook

   • Ano, protože Samsungu a podobným společnostem to je šumafuk.

   • uni (neregistrovaný)

    imperator: Přesně tak. Všichni trosečníci jistě obdrželi od Apple nové iPhony. Tomu říkám špičková kvalita podpory, ne jako 1000 dalších výrobců.

   • mas0n (neregistrovaný)

    Myslis, ze bys taky dostal novej Alcatel? Ale aby ses mohl topit v mori, to by ses k nemu nejdriv musel dostat…

 2. medvidekYou (neregistrovaný)

  Ještě bych přidal příběh, jak tupá američanka zkoušela natankovat u pumpy její teslu.. ale život jí zachránil její IPHONE, se kterým se dovolala svému přítely a ten jí řekl, že je tupá jak poleno xD

  Bože tyhle apple storky jsou pokaždý tak vtipný.

 3. uni (neregistrovaný)

  Tady je vidět, jak je Apple o parník před 1000 dalších výrobců v oblasti ochrany zdraví a života uživatele. To jen díky pravidelným bezpečnostním updatům.

  • Peťa (neregistrovaný)

   Uni : Ty jsi nemocný, měl bys s tím vážně něco dělat a zajít si minimálně za povídacím doktorem, nebo ještě lépe pro prášky! Pokud to není nemoc, museli být tvoji rodiče sourozenci.. Jediné možné vysvětlení! Nemel už hovadiny.. Mě už v roce 2013 zachraňovala Xperia, ten tvůj Apple, který je o parník vepředu to uměl až o 5 let později..

 4. Na moc širém moři to asi nebylo, když měla naštěstí telefonní signál. Na širém moři by ji pomohl ledatak satelitní telefon.. Každopádně to dobře dopadlo a to je hlavní.

 5. Psenda (neregistrovaný)

  Dívka zemřela poté, co ji do vany spadl iPhone připojený k nabíječce
  Rovnovaha je zachovana :)
  [odkaz]

 6. Radius (neregistrovaný)

  Bartík a Uni by si měli podat ruce, to má být PR článek?

 7. Radius (neregistrovaný)

  Uni: Fakt satelitní iPhone? Nepleteš si získávání polohy a hovory? ? Mě chodí každý měsíc bezpečnostní záplaty na XZ2C.

 8. Radius (neregistrovaný)

  Jako sorry, ale opravdu budeš divný, prej začal dávat satelitní mobil smysl ? By mě fakt zajímalo, jak budeš z klasickýho mobilu volat přes satelit!

 9. bob (neregistrovaný)

  tak pro ifoun je zajiste uspech ze dokazalo navazat spojeni s BTSkou vzdalenou 1000m

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *