Domů » Bleskovky » Dron zachránil seniorovi život. Našel ho dříve než vrtulník

Dron zachránil seniorovi život. Našel ho dříve než vrtulník

Drony se čím dál tím více ve světě prosazují i v jiných lidských odvětvích, než jen jako hračky. Své by o tom mohl povědět 75 letý senior z britského města Norfolk, který se ztratil mezi městy Brancaster a Titchwel. Poté, co ho 24 hodin nikdo neviděl, byl do akce povolán také policejní dron, který jej zvládnul vypátrat.

Muže našli zapadlého v bažině

Muž se ztratil v sobotu v 17:55. Kromě policie se do pátrání zapojila také pobřežní hlídka, ovšem bezvýsledně. Proto bylo hledání ve 2 hodiny ráno pozastaveno s tím, že se bude pokračovat po svítání. Na druhý den byl do služby povolán policejní dron, který muže zakrátko objevil zapadlého v bažině poblíž Tichwelu.

„Jsme rádi, že dlouhé a vyčerpávající hledání dopadlo dobře. Technologie, která se skrývá v našich dronech, opět prokázala svou cenu,“ komentoval úspěšnou akci inspektor Lou Provart. Poté, co policie muže nalezla, jej převezla do místní nemocnice. Otázky ohledně jeho zdravotního stavu odmítla komentovat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).