Cena:

Trilogie GTA napravuje svou reputaci, poslední aktualizace odstraňuje palčivé problémy

GTA Trilogy 3

Herní série Grand Theft Auto se těší velké popularitě a také nejedním titulem nejlépe prodávané hry roku. Když Rockstar oznámil vydání remasterované verze ikonických dílů GTA 3, GTA: Vice City a GTA: San Andreas, srdce nejednoho hráče zaplesalo radostí. Co ale fanoušci dostali naservírováno, předčilo jejich nejhorší obavy.

GTA Trilogy 3
Remaster tří klasických dílů GTA dopadl katastrofálně

Remasterovanou trilogii GTA dostalo na starosti studio Groove Street Games, které mělo na svědomí (nepříliš povedené) mobilní porty. Zatímco fanoušci si představovali precizně zpracované ikonické klasiky v moderním kabátku, dostali podprůměrné slátaniny, za které se ostatně Rockstar musel omlouvat.

Jen omluva je ale trochu málo, a tak nyní přichází první (snad z celé řady) patchů, který opravuje ty nejpalčivější problémy. Mezi nimi je například oprava deště, skrze který lze konečně vidět, zalepeny byly také některé díry v herním světě, kvůli kterým mohl hráč propadnout za textury, či bizarní bug, který vám do cesty postavil CJův obličej.

gta game hra
Déšť už neznamená nepřekonatelnou překážku

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition se zbavuje nejpalčivějších chyb

Pokud jste na herní trilogii ještě nezanevřeli a nevrátili ji zpět prodejci, můžete stahovat patch 1.03 pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Verze pro Nintendo Switch dostane záplatu „v následujících dnech“.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.