Domů » Bleskovky » Rockstar se omluvil za zpackané remastery GTA. Do prodeje vrátí původní verze

Rockstar se omluvil za zpackané remastery GTA. Do prodeje vrátí původní verze

Vylepšená kolekce GTA se od svého vydání potýká s výraznými technickými potížemi. Patří mezi ně například katastrofální efekty deště, nepovedené (a mnohdy nepochopitelně omlazené) obličeje řady postav či plejáda všemožných chyb. Rockstar se nyní kaje před hráči v omluvném dopise a nabízí ke stažení i první patch.

grand theft auto definiteve edition trilogy

PC verze zmizela z obchodu

Šikovným fanouškům se navíc podařilo v herních souborech nalézt stopy po nelicencované muzice, poznámky od vývojářů i pozůstatky nechvalně proslulého režimu Hot Coffee.

Grand Theft Auto: The Trilogy Best Bugs and Glitches

Rockstar kvůli výše popsaným nedostatkům dokonce dočasně stáhl PC verzi hry z prodeje, aby z ní vymazal všechny nežádoucí pozůstatky z vývoje. O kvalitě hry do jisté míry vypovídá také uživatelské hodnocení na platformě Metacritic, které v době psaní článku činilo 0,5/10 na základě necelých pěti tisíc recenzí.

První patch opravuje padesátku chyb

Rockstar v návaznosti na katastrofální stav kolekce vydal omluvné prohlášení a slíbil fanouškům sérii opravných patchů. První záplata už vyšla a podle zveřejněné dokumentace opravuje více než padesát chyb včetně podivného efektu deště. Další aktualizace by měly následovat.

Do digitálního obchodu Rockstar Launcher se navíc vrátí všechny tři původní verze her. Zda se tak stane také v případě Steamu, však v tuto chvíli není jasné. Hráči, kteří si „definitivní“ trilogii zakoupí do 30. ledna 2022, navíc dostanou k objednávce originální verze her zdarma. Mnozí hráči však tento krok označují za marketingový tah a snahu tvůrců uměle zvýšit prodeje nepovedené kolekce.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. A to jako neexistuje v Rockstar beta testování, případně oddělení kvality? To, co předvedli, je k přímo k pláči.

    • Outsourcnuli to céčkovému studiu, na kvalitě jim očividně nezáleželo.

    • Plán byl jednoduchý cash grab. Mysleli si, že jim postačí zahrát na nostalgickou strunu.. Po GTA 5 i R* začaly až příliš vonět peníze..

    • Aky by to mali zmysel ? Ludia to kupia aj tak a otestuju zdarma.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).