Domů » Bleskovky » Tohle neměly přežít: Apple Watch fungovaly i po půlročním „koupání” v moři

Tohle neměly přežít: Apple Watch fungovaly i po půlročním „koupání” v moři

Když si Robert Bainter šel před půl rokem zasurfovat, stala se mu nemilá věc – ztratil v modré hlubině své Apple Watch. Tento týden nicméně slyšel dobrou zprávu. Jeho Apple Watch se podařilo vylovit, ba co více, jsou stále funkční.

Hodinky Apple Watch pomohly zachránit lidský život. Včas odhalily nezvykle vysoký tep

Ihned poté, co Bainter hodinky ztratil, aktivoval režim Ztraceno skrze funkci Najít iPhone. Po celých šest měsíců se mu nedařilo hodinky najít, až mu tento týden zavolalo neznámé číslo.

Náhodný nálezce našel Bainterovy Apple Watch 3 (recenze aktuální generace) zhruba 5 kilometrů od místa, kde před půl rokem surfoval. Ačkoli měl Bainter bezpochyby štěstí, je bohužel velmi pravděpodobné, že si bude muset obstarat hodinky nové.

Apple Watch v Austrálii usvědčily vraha. Pomohl senzor srdečního tepu

Apple Watch 3 jsou sice voděodolné, nikoli však vodotěsné, notabene jedná-li se o mořskou vodu. Uvnitř tedy s nejvyšší pravděpodobností již probíhá oxidace a dříve či později hodinky přestanou zcela fungovat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).